Naši žiaci na stretnutí stredoškolskej mládeže na Štefáničke

Naši žiaci s učiteľom J. Čiefom pred chatou Milana Rastislava Štefámika.
Naši žiaci s učiteľom J. Čiefom pred chatou Milana Rastislava Štefámika.

Pri príležitosti 104. výročia tragického úmrtia Milana Rastislava Štefánika sa 14. septembra uskutočnilo odložené stretnutie stredoškolskej mládeže na Chate M. R. Štefánika pod Ďumbierom. Zorganizovala ho Spoločnosť M. R. Štefánika, ktorá rozvíja a organizuje svoju činnosť v zmysle myšlienkového odkazu tohto významného slovenského generála a v duchu zásad vlastenectva, humanizmu a demokracie. V súčasnosti má viac ako tisíc členov na Slovensku i v zahraničí.

Podujatia sa zúčastnili aj žiaci Súkromnej spojenej školy Železiarne Podbrezová. Súčasťou akcie bol i vedomostný kvíz o živote jedného z velikánov slovenských dejín. Päťčlenné družstvo žiakov našej odbornej školy v ňom obsadilo piate miesto. Ešte viac sa darilo podbrezovským gymnazistom. V kvíze stratili iba šesť bodov a tešili sa tak z celkového prvenstva.

Zúčastnené družstvá boli odmenené diplomom, pripravený bol pohár pre víťazov a knižné publikácie o M. R. Štefánikovi. Žiaci vystúpili aj na samotnú chatu, kde si uctili pamiatku generála položením venca k pamätnej tabuli umiestnenej na priečelí chaty.

Žiaci odchádzali domov plní zážitkov, vedomostí, ale aj nových priateľstiev. Zároveň mali zo seba dobrý pocit, nakoľko turistiku zvládli aj v daždivom počasí. A práve počasie malo za následok, že akcia sa konala až v septembri. Pôvodne sa mala uskutočniť už v máji.  

Účastníci sa zhodli, že podobné stretnutia majú zmysel a tešia sa na podobné podujatia aj v budúcnosti.

 

Podbrezovskí študenti boli úspešní vo vedomostnom kvíze.
Podbrezovskí študenti boli úspešní vo vedomostnom kvíze.