Bakaľov prvý gól sezóny s prívlastkom víťazný

V tieni udalostí piatkového zápasu zostal parádny gól nášho kapitána Mikuláša Bakaľu, ktorý rozhodol o tom, že tri body zo stretnutia siedmeho kola Niké ligy zostanú v Podbrezovej.

Napriek všetkému, čo sa odohrávalo pred zápasom, počas jeho priebehu i po ňom, prišiel domáci kapitán Mikuláš Bakaľa pred novinárov v dobrej nálade. Nečudo, strelil krásny gól, svoj prvý v aktuálnom ročníku, ktorý mal navyše punc víťazstva. Hoci pozorne vnímal, čo všetko sa okolo neho deje, pri hodnotení duelu sa zameral predovšetkým na futbalové veci.

„Nechcem sa k vzniknutej situácii nejak vyjadrovať. My hráči sme nemohli nič ovplyvniť. Zápas sa hral, brali sme ho ako každý ligový. Tri body sú tri body a platia do tabuľky. Čo sa týka samotného stretnutia, chceli sme hrať svoju hru a držať tempo. Vieme, že Skalica je veľmi nepríjemný súper,“ povedal M. Bakaľa pár minút po skončení duelu.  

Mladý futbalista tiež priznal, že hráči mali v hlavách posledné dva zápasy, ktoré železiari bodovo stratili v nadstavenom čase.

„Víťazstvo je pre nás psychickým povzbudením. V myšlienkach sme si uvedomovali, aby sme v závere držali loptu čo najďalej od našej brány. Na konci som hecoval celý tím a sám som urobil veľkú chybu v rozohrávke, z ktorej bola nariadená štandardná situácia z polovice ihriska. Bolo to nepríjemné a mrzí ma to. Ale učíme sa a som rád, že sme zápas zvládli za tri body,“ pokračoval.

Miki si po góle vydýchol. Konečne mu jeho pokus vyšiel a lopta skončila za chrbtom bezmocného brankára.

„Z gólu mám radosť, ale aj z toho, že mi to vyšlo spoza šestnástky. Do striel sa dostávam často. Som rád, že šanca prišla aj v dueli so Skalicou a bol som úspešný,“ okomentoval situáciu z 52. minúty.

A na otázku, či išlo o jeho životný gól, so širokým úsmevom dodal: „Určite nie. Strelil som aj krajšie, ktoré nie sú nikde zaznamenané. Z oficiálnych gólov však bol určite životný. Verím, že krajšie ešte prídu.“

Mikuláš Bakaľa
Mikuláš Bakaľa