Podbrezovskí biatlonisti sa porovnali s českou špičkou

V dňoch 9. a 10. septembra sa v Letohrade uskutočnil IBU CER CUP v letnom biatlone. Preteky boli zároveň majstrovstvami Českej republiky v letnom biatlone na kolieskových lyžiach.

Do Letohradu cestovala osemčlenná výprava Biatlonového oddielu ŠK Železiarne Podbrezová. Realizačný tím tvorila dvojica trénerov Peter Kazár a Anežka Smarkoňová, k nim sa pridala šestica športovcov – Mária Remeňová, Tamara Molentová, Adéla Liptaiová, Ema Beraxová, Sebastián Ilavský a Nikolaj František Dobiaš.

Každý z našich biatlonistov štartoval v inej vekovej kategórii. Konkurencia pretekárov v každej z nich bola nabitá, pričom na štarte nechýbali ani pretekári z absolútnej českej špičky. V kategórii 16-ročných dorasteniek sme mali zastúpenie vďaka Eme Beraxovej. V úvodný deň šampionátu si pripísala 21. miesto v šprinte a v stíhacích pretekoch skončila sedemnásta. Nikolaj František Dobiaš skončil v rovnakej vekovej kategórii, ale medzi chlapcami, na 14. priečke v šprinte. Do stíhacích pretekov nasledujúci deň už nenastúpil.

Medzi 17-ročnými dorastenkami obsadila Adéla Liptaiová 11. pozíciu v šprinte. V stíhačke si potom umiestnenie ešte trochu vylepšila, keď skončila deviata. V kategórii 19-ročných dorasteniek si vybojovala výborné piate miesto v šprinte Tamara Molentová, pričom od bronzu ju delili iba necelé štyri sekundy. Tamara nastúpila večer aj v kvalifikácii superšprintu, avšak v spojenej ženskej kategórii. Vo veľkej konkurencii sa jej do finále, kde postupovalo dvanásť najlepších pretekárok, dostať nepodarilo. Finišovala na 18. mieste. V stíhacích pretekoch potvrdila slušnú formu, v cieli bola štvrtá.

V hlavnej kategórii žien nás reprezentovala Mária Remeňová, ktorá najskôr skončila deviata v šprinte. V superšprinte sa jej potom podarilo postúpiť do finále, keď v kvalifikácii finišovala piata. Vo finále sa jej nakoniec ušla šiesta pozícia. V stíhacích pretekoch skončila siedma, čím si o dve miesta vylepšila umiestnenie zo šprintu. Junior Sebastián Ilavský zaznamenal dve umiestnenia tesne za prvou desiatkou. V šprinte bol dvanásty a v stíhacích pretekoch trinásty.