Nezabudnuteľný pobyt v kúpeľoch Brusno

Vedenie akciovej spoločnosti Železiarne Podbrezová ponúka svojím zamestnancom množstvo benefitov. Jedným z nich sú aj relaxačné pobyty za zvýhodnené ceny vo vybraných zariadeniach po celom Slovensku. Medzi pracovníkov, ktorí využili tento benefit, patrí aj Eva Kováčiková z odboru technického a investičného rozvoja. Tá nám do redakcie poslala príspevok, aby sa o svoj zážitok podelila aj s ostatnými čitateľmi.

Keď sme si pred pár mesiacmi s manželom rezervovali relaxačný pobyt pre zamestnancov ŽP, a.s. v Brusne, ani sme netušili, aký zážitok nás čaká. V priebehu pobytu sa konal v kúpeľoch 16. ročník Muzikálového festivalu Jožka Bednárika.

Jánovi Kubišovi, zakladateľovi festivalu, sa tento rok podarilo do malej obce v „rozprávkovom“ prostredí Slovenského rudohoria pritiahnuť osobnosti českej a slovenskej muzikálovej scény, ale aj známe tváre z umeleckej brandže.

V piatok, počas Muzikálovej kaviarne Milana Sedláčka, sa hosťom predstavili hviezdy ako Félix Slováček, Zdeněk Barták, Peter Ondria a ďalší. Félix Slováček nedávno oslávil 80 rokov a pri tejto príležitosti zahral niekoľko slávnych melódií s Richardom Rikkonom. Nechýbala naša slovenská diva s neskutočnou energiou a hlasom, Sisa Sklovská. Bol to „hurikán“ na javisku.

Sobota sa niesla tónmi spomienok na Hanu Zagorovú, ktorej piesne nádherne prespievali študenti konzervatória J. L. Bellu z Banskej Bystrice. Svojim hlasom ma očarila speváčka Tereza Králiková. Andrea Zimányiová zasa zaspievala šansóny pre Béďu. Nezabudnuteľné hlášky Jozefa Bednárika nám pripomenul Majo Labuda.  

Krásne počasie prialo všetkým návštevníkom, ale aj oceneným osobnostiam, medzi ktoré sa zaradili Štefan Skrúcaný, Leona Machálková, Daniel Hůlka a pre mňa najväčšia hviezda, Pavel Nový (manžel Zdeny Studenkovej vo filme S tebou mně baví svět).

Počas pobytu sme sa Pavlom Novým niekoľkokrát stretli, a je to veľmi príjemný,  skromný človek, ktorý akúkoľvek situáciu obrátil na humor. Pamätám si jeho nezabudnuteľný bonmot: „Mužeš být blbej jak chceš, ale musíš si vědet poradiť.“

Smiech, zmiešaný so smútkom za Vašom Patejdlom, sa niesol po celý večer. Speváci a herci si uctili jeho pamiatku zapálením sviečky.

Počas celého festivalu som zažila množstvo emotívnych chvíľ. Ale na jednu vec určite nikdy nezabudnem. Na príchod našej prvej „československej princeznej,“ Mariky Gombitovej. Očarujúca Mirka Partlová zaspievala niekoľko piesní z muzikálu a pri jej odchode ľudia volali: „Neberte nám princeznú…“

Som veľmi rada, že náš zamestnávateľ, akciová spoločnosť Železiarne Podbrezová, ponúka takéto pobyty pre všetkých zamestnancov. Skutočne sme si oddýchli a zrelaxovali. Bonus v podobe emócií, kultúry a dobrej nálady poteší dušu na dlhý čas.

Podujatiu prialo aj počasie.
Podujatiu prialo aj počasie.