Skalické hradby sme prekonali až po prestávke

Po reprezentačnej prestávke pokračovala Niké liga zápasmi siedmeho kola. Po troch stretnutiach bez víťazstva si túžili podbrezovskí futbalisti napraviť chuť a zdolať doma Skalicu. Záhoráci pricestovali do Zelpo arény zdravotne zdecimovaní. Družstvo trápila brušná viróza, sprevádzaná hnačkami a zvracaním, no Únia ligových klubov, ako riadiaci orgán súťaže rozhodla, že hrať sa bude. A to aj napriek veľkej nevôli hostí.
Do zápasu sme vstúpili odvážne, no úvodná šanca Kuzmu gól nepriniesla. Krátko na to skúšal šťastie na opačnej strane Vlasko, ale Ludhu neprekonal. Následne Galčíka bravúrne vychytal Junas. V závere prvého polčasu si tribúny prvýkrát gólovo zakričali. K zakončeniu sa dostal Ďatko a otvoril skóre. Rozhodca Glova si išiel celú situáciu pozrieť ešte raz pomocou systému VAR a gól napokon neuznal. Do prestávky sa ešte nechal vylúčiť hosťujúci Vlasko, ktorý od začiatku zápas emočne nezvládal.

Junas čaroval
Po prestávke sa najskôr znovu vyznamenal Junas po zakončení Grešáka, následne neuspel ani Kováčik. Brankár Skalice bol najlepším hráčom hostí a držal svoj chorobou poznačený tím v hre.  
V 52. minúte sme sa predsa len dočkali. Bojové zástavy dvihol kapitán Miki Bakaľa, ktorý nádhernou strelou z hranice šestnástky otvoril skóre. Hosťom postupne dochádzali sily, loptu prevažne odkopávali a urputne bránili. V 67. minúte trafil Assinor žrď. Hosťujúci gólman predvádzal až do samého záveru vynikajúci výkon a v priebehu druhého polčasu viackrát svoj tím podržal.
Z ťažkého a nervózneho zápasu sme napokon vydolovali tri body a stále sa tak držíme v horných poschodiach ligového pelotónu.

Napätá atmosféra
Po zápase vládla v útrobách štadióna napätá atmosféra, ktorú dokumentovala tlačová konferencia oboch trénerov. Hosťujúci Pavol Majerník bol strohý, k duelu sa príliš nevyjadroval. Nezabudol však vyzdvihnúť svojich zverencov, ktorí hrali s obrovským sebazaprením.
Roman Skuhravý, tréner železiarov, bol po stretnutí viditeľne rozčarovaný. „Čo sa dialo okolo zápasu a aj počas neho, to už nikdy nechcem zažiť. Išlo o ťažkú situáciu pre všetkých. Ale to, akým spôsobom družstvo Skalice hodilo kolektívnu vinu na Podbrezovú a akú negativitu šírilo, to je zbraň, ktorú nikdy v živote nepoužijem. Do dnešného zápasu som mal obrovský rešpekt k Pavlovi i k jeho kolegovi. Je mi ľúto, že hostia museli duel absolvovať, ale za to nemôžeme my! To, čo si dovolili hráči súpera v ťažkých situáciách, som v živote nezažil. Ide o vrchol hulvátstva. Pre mňa je dnešok uzavretou záležitosťou, ale môžem povedať, že vždy budem chcieť Skalicu poraziť futbalom a pozitívnou atmosférou tak, aby to bolo v duchu toho, čo ja hráčov učím.“
Český lodivod po chvíľke rozobral aj futbalové témy, keď vyjadril spokojnosť s tromi bodmi. „Najmä v druhom polčase sme sa so zápasom popasovali veľmi dobre. Fantastický výkon podal brankár Junas v drese Skalice. Bolo ťažké sa presadzovať, hostia boli poctiví. Som veľmi rád za ťažké víťazstvo v neštandardných podmienkach,“ uzavrel R. Skuhravý.

Marek Kuzma (v strede) mal v prvom polčase sľubnú šancu, ktorú nevyužil. Foto: M. Štefánik
Marek Kuzma (v strede) mal v prvom polčase sľubnú šancu, ktorú nevyužil. Foto: M. Štefánik