anketa ●  anketa ● anketa ● anketa ●  anketa ● anketa ● anketa

Kontrolujete si platnosť preukazov a kariet, ktoré nosíte v peňaženke?

 

V týchto dňoch viacerým poistencom ZP Dôvera skončila, prípadne v tomto roku skončí,  platnosť Európskeho preukazu zdravotného poistenia. Poistencom Dôvery, zamestnancom Železiarní Podbrezová, budú nové preukazy distribuované prostredníctvom zamestnávateľa.

 

Erik ĎURICA, SSOŠH ŽP

Erik ĎURICA, SSOŠH ŽP  

– Platnosť preukazov si veru nekontrolujem. Ešte sa mi nestalo, že by som sa ocitol v situácii, že ma niekto upozornil na neplatnosť preukazu.

 

 

Michal Gajdošík, SSOŠH ŽP

Michal Gajdošík, SSOŠH ŽP

–  Mám ich dosť, ale nikdy ma ani nenapadlo kontrolovať ich platnosť. Občas to ale asi treba urobiť, pretože môže nastať nepríjemná situácia.
Dagmar BALDOVSKÁ, Gork, ŽP a.s.

Dagmar BALDOVSKÁ, Gork

– So sebou nosím len tie preukazy a kartičky, ktoré potrebujem, ako napríklad občiansky preukaz, kartu poistenca či platobnú kartu. Neplatnosť zistím len náhodou.

 

 

Ing. Marcel RONČÁK, Vo, ŽP a.s.

Ing. Marcel RONČÁK, Vo

– Nosím všetky,  ktoré potrebujem a mám ich dosť. Občiansky, vodičský, zdravotné karty detí. Občas ma napadne skontrolovať ich platnosť, ale skôr je to náhoda.

 

 

Ján KUPEC, Vt, ŽP a.s.

Ján KUPEC, Vt

– Ani nie, minulý rok som zistil po mesiaci, že mi skončila platnosť občianskeho preukazu. Viem, že by sa to asi malo, ale nekontrolujem ich platnosť.

 

 

Ing. Tomáš RepkA, Pbžp, ŽP a.s.

Ing. Tomáš REPKA, Pbžp

– Mám dosť preukazov a kariet, spolieham sa na avízo SMS pri vypršaní ich platnosti, takže málokedy ma napadne kontrolovať ich.

 

 

Mgr. Zuzana KARAKOVÁ, Gork, ŽP a.s.

Mgr. Zuzana KARAKOVÁ, Gork

– Raz ročne skontrolujem  bežne používané preukazy a kartičky, ktoré majú vyznačenú platnosť.  Predídem tak zbytočným stresom pri ich vybavovaní.

 

 

Foto: V. Kúkolová