Naši kolkári ovládli ligové súťaže

 

Počas víkendu 14. – 15. apríla skončili dlhodobé ligové súťaže v kolkoch. Kolkári a kolkárky Podbrezovej dominovali vo väčšine súťaží, prinášame vám prehľad o ich výsledkoch.

Interliga

V československej Interlige sa predstavilo hlavné „A“ družstvo Podbrezovej. V konkurencií šiestich najlepších českých a šiestich najlepších slovenských družstiev obsadili naši kolkári suverénne 1.miesto bez straty bodov s bilanciou 22 výhier, 0 remíz, 0 prehier. Za toto víťazstvo putuje do Podbrezovej okrem víťazstva v Interlige aj titul majstra Slovenskej republiky v družstvách a právo účasti na Svetovom pohári pre rok 2018.

 "A" družstvo neokúsilo v Interlige trpkosť prehry a suverénne zvíťazilo
„A“ družstvo neokúsilo v Interlige trpkosť prehry a suverénne zvíťazilo

Extraliga muži

V extralige mužov sa predstavila rezerva Podbrezovej, ktorá tak ako minulý, aj tento rok súťaž ovládla. Len vďaka pravidlám Interligy nemôžu do tejto súťaže postúpiť. Celkové skóre v súťaži bolo 20 výhier, 0 remíz a 2 prehry. Podbrezová získala titul víťaza Extraligy mužov sezóny 2017/2018.

Extraligu mužov ovládla rezerva
Extraligu mužov ovládla rezerva

Extraliga ženy

V extralige žien pôsobilo ženské družstvo Podbrezovej, ktorému sa podarilo v súťaži zvíťaziť a zabezpečiť si okrem titulu majsteriek Slovenska aj právo účasti na Svetovom pohári 2018. V sezóne sa zo štrnástich zápasov radovali trinásťkrát z víťazstva, prehru zaznamenali iba raz.

Ženské družstvo zvíťazilo v extralige
Ženské družstvo zvíťazilo v extralige
  1. liga východ

V prvej lige východ sa predstavilo tretie mužské družstvo Podbrezovej. V súťaži po postupe do play-off obsadili celkové štvrté miesto.