Editoriál

Ani sme sa nenazdali a máme tu jún, s ktorým je spojený aj začiatok leta. Pre žiakov je tento mesiac posledným v školských laviciach pred dlhoočakávanými letnými prázdninami. Maturantom, a nielen tým našim zo Súkromnej spojenej školy Železiarne Podbrezová, sa začali o niečo skôr. V posledný májový deň sme nechýbali na slávnostnom odovzdávaní maturitných vysvedčení v Dome kultúry ŽP. S potešením môžeme konštatovať, že do rodiny železiarov bolo prijatých takmer sedemdesiat úspešných absolventov Súkromnej strednej odbornej školy hutníckej Železiarne Podbrezová a Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová.

Prvého júna oslávili Medzinárodný deň detí v Zelpo aréne ratolesti našich zamestnancov. V rovnaký deň poobede sme videli bývalé futbalové hviezdy železiarov v exhibičnom zápase a rozhovor nám poskytol miláčik podbrezovských tribún Pablo Podio. Našej pozornosti neuniklo ani preventívne vyšetrenie prsníkov v priestoroch fabriky, ktoré naše spolupracovníčky uvítali. V súťaži zmien sme sa tentokrát pozreli do koľajovej dopravy. Reagujeme aj na vaše podnety, preto sme pripravili článok o rekonštrukcii cesty. V našej spoločnosti sa nedávno úspešne skončil ďalší recertifikačný audit, o ktorom sme taktiež v novinách informovali. Všímame si i našich kolegov, ktorí majú zaujímavé koníčky. V aktuálnom čísle ide o fotografa Reného Sirotu. Pokračujeme aj v tipoch na výlety, hoci trochu netradične na bicykli.

Na cyklovýlete okolo Banskej Štiavnice totiž utužovali kolektív zamestnanci našej dcérskej spoločnosti ŽP EKO QELET a.s. Nezabudli sme ani na úspechy podbrezovských kolkárov, ktorí vynikajúco reprezentovali nielen našu fabriku, ale aj celé Slovensko na majstrovstvách sveta v Brezne. V novinách nájdete aj pravidelnú spoločenskú rubriku, jedálny lístok či obľúbenú súťažnú krížovku. Prajeme vám príjemné čítanie.