Pracovníci spoločnosti ŽP EKO QELET a.s. na cyklovýlete v okolí Banskej Štiavnice

Na bicykloch utužovali kolektív

Výstup na Sitno bol síce náročný, ale odmena v podobe výhľadov stála za to. Foto: R. Binder

Banská Štiavnica, mesto zapísané do zoznamu UNESCO, láka turistov z celého sveta svojou bohatou históriou, malebnou architektúrou a úchvatným okolím. Pre milovníkov cyklistiky je tu pripravená sieť značených trás rôznych dĺžok a náročnosti, ktoré vedú cez lesy, lúky a popri tajchoch, ponúkajúc tak nezabudnuteľný zážitok.

Pred niekoľkými dňami sa 40 zamestnancov spoločnosti ŽP EKO QELET a.s. zúčastnilo na spoločnom cyklovýlete s výstupom na vrch Sitno. Pod vedením Emila Koklesa, vášnivého cyklistu a spolumajiteľa spoločnosti, sa zamestnanci vydali na cestu za poznaním krásy okolia Banskej Štiavnice a posilnením tímového ducha.

Trasa cyklovýletu viedla cez historické centrum Banskej Štiavnice, okolo tajchu Veľká vodárenská, na Červenú studňu, ďalej sme pokračovali cez lesy a lúky k tajchu Klinger a Richňavský tajch.

Cyklisti zdolali takmer tisíc výškových metrov. Foto: R. BinderCestou sme sa mohli pokochať výhľadmi na historické centrum mesta, ale aj na pamiatky ako Starý zámok, Kalvária či Kostol Nanebovzatia Panny Márie. Následne sme sa odhodlali na náročný výstup na Sitno, najvyšší vrch Štiavnických vrchov. Počas výletu sme zdolali takmer tisíc výškových metrov, čo preverilo našu fyzickú kondíciu a vytrvalosť. Výstup bol náročný, ale odmena v podobe úchvatných panoramatických výhľadov na okolité kopce a doliny stála za to. Potom už len svižný zjazd a o chvíľu sme sa ocitli pri kaštieli vo Svätom Antone.

Cyklovýlet trval približne štyri hodiny a s pomocou elektrobicyklov bol vhodný aj pre menej skúsených cyklistov. Vďaka krásnemu počasiu a príjemnej atmosfére sme si celých 43 kilometrov veľmi užili. Cyklovýlet splnil svoj účel. Spoznali sme sa v neformálnom prostredí, užili si krásny deň v prírode a odniesli si z výletu pekné spomienky a posilnené medziľudské vzťahy.

Nakoľko sme spoločnosťou, ktorá sa nachádza na celom území západného a stredného Slovenska, veríme, že aj vďaka takýmto spoločným aktivitám sa zlepší komunikácia a spolupráca medzi jednotlivými strediskami.