Deň detí oslávili vo veľkom štýle

Tárajko s Popletajkou potešili deti zaujímavým a veselým programom. Foto: M. ŠtefánikVedenie akciovej spoločnosti Železiarne Podbrezová pripravilo aj tento rok oslavu Medzinárodného dňa detí (MDD), určenú pre ratolesti našich zamestnancov. V prvé júnové dopoludnie tak zavítali do Zelpo arény desiatky detí a ich rodičov.

Kým v minulých rokoch bola oslava MDD situovaná na ihrisko v Skalici, tento rok sa presunula na hlavný futbalový štadión. Táto zmena nemala nijaký vplyv na priebeh podujatia, práve naopak. Prítomných čakalo v Zelpo aréne v Podbrezovej príjemné prostredie, ktoré dotváralo krásne slnečné počasie a všadeprítomná dobrá nálada.

„V porovnaní s pôvodným plánom sme termín aj miesto osláv zmenili. Väčšina účinkujúcich však bola ochotná sa nám prispôsobiť, pričom chcem vyzdvihnúť ich ústretovosť. Aj vďaka tomu sme mohli pripraviť program, ktorý si určite všetci užili,“ povedala Magdaléna Bardelčíková z odboru personalistiky a miezd, ktorá bola zároveň koordinátorkou akcie.

Policajné šteniatka

Bohatý program a atrakcie boli pre deti skutočným lákadlom. Vyšantiť sa mohli na skákacích hradoch, pri futbale alebo na šmýkľavkách. Dobrú náladu priniesla obľúbená dvojica Tárajko s Popletajkou, ktorí predstavili nový program. Prišli aj viacerí maskoti, s ktorými sa mohli najmenší odfotiť. Deti si tiež vyskúšali hasičskú techniku, pozreli ukážku výcviku policajných psov, ktorá zožala veľký úspech a nechýbalo ani tradičné maľovanie na tvár a občerstvenie.

„Policajti priviedli aj malých štvornohých kolegov – šteniatka, ktoré budú v budúcnosti pomáhať pri rôznych zásahoch. Detičky si ich mohli aj pohladkať, z čoho mali veľkú radosť,“ doplnila M. Bardelčíková.

Počas celého dňa vládla v Zelpo aréne výborná nálada. Svoj deň si užili nielen decká, ale aj účinkujúci. „Dostali sme množstvo pozitívnych ohlasov, najmä od spokojných rodičov a veselých detí. Účinkujúci nám taktiež ďakovali za úžasnú atmosféru, ktorú u nás zažili,“ doplnila koordinátorka.

Stovky balíčkov

Okrem atrakcií potešil deti balíček, ktorý im zabezpečilo vedenie našej spoločnosti. Futbalový klub pripravil darček aj pre detičky, ktorých rodičia nepracujú v podbrezovských železiarňach. Sladká odmena tak potešila všetky väčšie či menšie ratolesti.

„Celkovo sa na oslavu MDD prihlásilo 431 detí zamestnancov ŽP a.s a jej dcérskych spoločností. Cez prihlasovací formulár futbalového klubu to bolo ďalších 95,“ nazrela do štatistík M. Bardelčíková a dodala: „Samotný deň hodnotím veľmi pozitívne. Aj počasie nám po výdatných dažďoch vyšlo ukážkovo, keďže bolo slnečno. Touto cestou sa chcem poďakovať za spoluprácu Futbalovému klubu Železiarne Podbrezová, ale aj spoločnostiam ŽP Gastroservis s.r.o. a ŽP Bezpečnostné služby s.r.o. Taktiež ďakujem všetkým účinkujúcim. Verím, že o rok sa stretneme znovu.“

Rodičia, ktorí prihlásili svoje deti na oslavy MDD a nemohli sa podujatia zúčastniť, majú pripravené balíčky v odbore personalistiky a miezd. Balíčky budú vydávané len výmenou za lístok.