Chyla: Nad ponukou z Podbrezovej som neváhal

Vincent Chyla nastúpil v prvých jarných zápasoch v základnej zostave. Foto: M. Gončár

Počas zimnej prestávky pribudlo do kádra FK Železiarne Podbrezová viacero nových mien. Medzi posily sa zaradil aj stredopoliar Vincent Chyla. Na Horehronie prestúpil z rezervy MŠK Žilina a v úvodných dvoch jarných zápasoch nastúpil v základnej zostave.

Dvadsaťročný futbalista prišiel odhodlaný pomôcť k vytýčeným cieľom. Prvotné dojmy z prostredia hodnotí pozitívne. „V novom pôsobisku sa mi veľmi páči a som spokojný. Aj s chalanmi je všetko okej, zatiaľ nevidím žiadny problém. Keď prišla ponuka z Podbrezovej, neváhal som ani chvíľku. Vnímal som to ako príležitosť,“ povedal talentovaný mladík.

Výkony svojho nového zamestnávateľa si všimol už dávnejšie, pričom herný štýl sa mu pozdáva. „Podbrezovú som zaregistroval ešte v druhej lige. Pamätám si, ako vyhrala mnoho zápasov a dokonca ťahala viaceré úspešné série bez prehry. Už vtedy som vedel, že ide o kvalitný a najmä silný tím,“ vyzdvihla železiarov jedna z najnovších akvizícií.

Priestor pre mladých

Vincent Chyla pôsobil v mládeži MŠK Žilina, neskôr aj v rezervnom druholigovom tíme. Vie tak porovnať zázemie týchto dvoch klubov. „Oba dávajú priestor mladým hráčom, čo je určite pozitívne. Navyše, Žilina i Podbrezová hrajú rovnakým systémom, čiže tieto dva tímy sa veľmi podobajú.“
Chyla prišiel do nášho klubu so smelými ambíciami. Túži sa etablovať v základnej zostave a čo najviac pomôcť mužstvu výkonmi na trávniku. „V prvom tíme chcem odohrať čo najviac minút. Všetci túžime po postupe do hornej šestky ligovej tabuľky. Nálada v mužstve je veľmi dobrá a celkovo kolektív hodnotím viac ako pozitívne. Verím, že sa nám podarí splniť stanovený cieľ,“ pokračoval.

Poznal len Galčíka a Talakova

Mladý záložník sa musel rýchlo adaptovať v novom prostredí, no ako tvrdí, nemal s tým problém. „Všetci spoluhráči sú úplne v pohode. Zo začiatku sa ma najviac ujal Miki Bakaľa. Ale aj s ostatnými vychádzam veľmi dobre. Keď som sem prišiel, poznal som iba Rolanda Galčíka, ktorý hral ešte v uplynulej sezóne v Žiline. Takisto i Martina Talakova, ktorý je taktiež bývalý hráč šošonov. Inak som sa musel s ostatnými zoznámiť, ale v tomto smere je všetko v poriadku.“

Chyla si ihneď po svojom príchode zapísal dva ostré ligové štarty. V súboji s Michalovcami odohral celý duel, proti Košiciam bol na trávniku takmer 70 minút. Boli to jeho premiérové štarty v najvyššej súťaži.
„Je to určite zmena oproti druhej lige. Na to, že išlo o moje úvodné duely v Niké lige, myslím si, že to nebolo také zlé. Stále sa môžem posúvať vpred a osobne verím, že to bude lepšie,“ poznamenal a na otázku, či bol pred premiérou v napätí, odpovedal: „Nervozitu som vôbec necítil. Sústredil som sa na zápas. Je to totiž súčasť mojej futbalovej kariéry a napredovania.“

Musia byť pokojní

Nová posila sa teda rýchlo etablovala v našom drese. Šikovný futbalista si praje, aby s mužstvom dosahoval čo najlepšie výsledky a spokojní tak boli nielen hráči, tréneri, ale i vedenie a fanúšikovia.
„Musíme byť pokojní. Okrem ligy účinkujeme v Slovnaft Cupe, na ktorý taktiež kladieme dôraz. Pevne verím, že obe súťaže zvládneme. V mužstve necítiť žiadnu nervozitu a hoci je každý hráč takmer vždy vystavený určitému tlaku, je len na ňom, ako sa s ním vysporiada,“ uzavrel.