Podbrezovčania potešili svojich fanúšikov

Hráč Podbrezovej Jiří Veselý počas zápasu. Foto: I. Mihaliska

Kolkári ŠK Železiarne Podbrezová odohrali odvetu druhého kola Ligy majstrov. Súperom železiarov bol chorvátsky celok Mertojak Split.

Naši hráči v prvom stretnutí v Splite síce prehrali, ale s „dobrým“ výsledkom 5:3 (na sety 15:9). Na postup tak potrebovali výhru aspoň 5:3 a najmenej 16 setov.

Už v prvej trojici „vybehli“ naši chlapci na Chorvátov z ostra a po prvých 15 hodoch (do plných) viedli o 58 kolkov. Hostia zostali ako obarení. Postupne však začali naberať dych. Výborný výkon prvej trojice Nemček-Gorecký-Veselý však znamenal po dohratí jasný stav 3:0 a 11 setov vo vrecku. Búrlivá atmosféra na tribúne hnala našich borcov neúprosne vpred. Naše podbrezovské „Zvoníme!“ bolo sprevádzané ozajstným zvonením na zvoncoch, Chorváti za sprievodu gitary nôtili svoje nekonečné „Samo Mertojak…“

Odhodlanosť našich zvyšných troch hráčov symbolizovalo Bínove predštartovné „ideme to dokončiť“. Začiatok druhej trojice síce nebol najoptimálnejší, ale Bína (porazil najlepšieho Chorváta Kovača 638) s Hendrychom nakoniec získali po bode.

Na záver tak nebolo potrebné rátať sety a výsledok 7:1 nás posúva jednoznačne do semifinále. Diváci dojatí z krásneho výkonu odmenili  našich hráčov standing-ovation a mohutnou ďakovačkou. Úžasnú atmosféru a náš výkon ocenili po zápase aj chorvátski hráči so slovami, že nám budú držať palce v semifinále.

My ďakujeme publiku a veríme, že si tento krásny postupový zápas užili.

Final four je naplánované na 30. – 31. marca 2024 v srbskej Bačke Topoli.

ŠK Železiarne Podbrezová: Nemček 652, Gorecký 674, Veselý 607, Vadovič 616, Bína 647 a Hendrych 643.

 Celkovo: 7:1, 3839:3683, sety 17,5:6,5.