Kolkári zaknihovali viacero cenných víťazstiev

Naše interligové družstvo odohralo počas druhého februárového víkendu dvojzápas v Čechách. V sobotu sme vytvorili nový rekord kolkárne v Duchcove výkonom 3864 a víťazstvom 7:1.

Za zmienku stoja najmä tri krásne výsledky našich hráčov – Nemček 678, Hendrych 666 a Vadovič 651. V nedeľnom zápase v Rokycanoch sme síce zahrali o 100 kolkov menej, ale na víťazstvo 7:1 to  stačilo. Naším najlepším hráčom v nedeľu bol Martin Bizub, ktorý si výsledkom 636 vytvoril nový osobný rekord. Aktuálne vedieme interligovú tabuľku bez straty bodu a ráznym krokom smerujeme k ďalšiemu titulu.

Extraligisti zaknihovali piate tohtosezónne víťazstvo, keď vo Veľkom Šariši vyhrali 5:3, o 64 kolkov. Najlepším Podbrezovčanom bol Andrej Balco (581).

Aj hráči „béčka“ si zmerali sily so Šarišanmi (takisto s „béčkom“) a podobne ako „áčkari“ si priniesli domov body za víťazstvo 5:3, o 116 kolkov. Najlepším hráčom v zápase bol náš Tomáš Dilský výkonom 598. Tomáš je aj najlepším kolkárom v celkovej tabuľke jednotlivcov 1. ligy východ.

Deklasovali Vrútky

Ženy ŠK Železiarne Podbrezová sa v nedeľu stretli v dôležitom zápase sezóny s Lokomotívou Vrútky, v dueli prvého s druhým. Naše dievčatá nedali súperkám žiadnu šancu a nadelili súperkám „kanára“ 6:0 o 81 kolkov. Naďalej tak neohrozene kraľujú na čele tabuľky. Najlepšou hráčkou zápasu bola naša kapitánka Jana Poliaková (584).

V akcii boli aj dorstenci. Naše A-družstvo porazilo doma Vrútky (najlepšia  Oszagyanová 566) a momentálne sa nachádza v ligovej tabuľke na druhej priečke. „Béčko“ prehralo v Spišskej Novej Vsi (O´Hagan 533) a je na šiestom mieste.