Zlepšite v jesenných mesiacoch svoju imunitu

 

S príchodom chladných jesenných dní nám pribúdajú rôzne respiračné ochorenia. Pre organizmus je dôležité, aby mal dostatočnú imunitu a dokázal sa pred vírusmi chrániť. Zlepšiť ju môžete aj vy a pritom nejde o nič zložité.

Mnohí pravidelne navštevujú lekáreň a vyberajú z desiatok rôznych doplnkov, vitamínov či minerálov. Široké spektrum možností nám však ponúka aj príroda v podobe množstva bylín či bobúľ. Veľmi dôležitým faktorom pri získaní imunity je vitamín C. Nachádza sa v ovocí, ale výborné sú tiež šípky, cesnak alebo zázvor. Odporúčame taktiež konzumáciu citrusových plodov, jabĺk, taktiež strukoviny a zeleninu. Liečivú silu kyslej kapusty poznajú už celé generácie. Táto vitamínová bomba zabezpečí nášmu telu enormné množstvo prospešných látok.

Veľkým nepriateľom imunity je životný štýl. Najmä každodenný stres ju výrazne oslabuje, preto je vhodné „vypnúť“ hlavu, nemyslieť neustále na prácu a iné povinnosti. Vyrazte do prírody, doprajte si plnohodnotný spánok, čítajte, relaxujte a využite energiu slnečných lúčov, ktoré sú výborným zdrojom vitamínu D. Už niekoľko minút na slnku bez použitia opaľovacieho krému má pre naše telo blahodarný účinok. Príjemné jesenné počasie nás do prírody priam pozýva, preto by sme mali využiť každú voľnú chvíľu pre pobyt na čerstvom vzduchu.

Dôležitý je taktiež pohyb, cvičenie a akákoľvek aktivita, ktorá dokonale naštartuje váš imunitný systém. Nezabúdajte na pestrosť jedla, lebo žiaden doplnok z lekárne nedokáže plnohodnotne nahradiť prirodzenú stravu. Často vetrajte, navštívte saunu a myslite pozitívne. Tí odvážnejší môžu vyskúšať otužovanie, ktoré je silnou zbraňou proti rôznym chorobám. Pozitívom je, že z otužovania sa postupne stáva trend a čoraz viac ľudí nachádza odvahu, aby sa vykúpali v studenej vode.

Ako vidieť, v časoch, keď je slovo imunita skloňované viac ako inokedy, máme v rukách dostatok zbraní, aby sme neviditeľných nepriateľov v podobe baktérií či vírusov zničili. Je len na nás, ako sa budeme o svoje zdravie starať. Podstatné je, aby sme telu pravidelne dodávali potrebné vitamíny, minerály a iné látky, ktoré sú účinným nástrojom v boji proti rôznych ochoreniam.