Železiari postúpili do štvrťfinále Slovnaft Cupu

Okrem domácej súťaže účinkujú futbalisti FK Železiarne Podbrezová aj v ligovom pohári. V jeho piatom kole cestovali na pôdu Zlatých Moraviec. Cieľ bol jednoznačný. Poraziť nepríjemného súpera a postúpiť do jarnej vyraďovačky.

Do ViOn arény cestovali okrem hráčov aj viacerí najvernejší priaznivci železiarov. Odštartovali sme výborne a už po ôsmich minútach sa presadil Talakov. Pokračovali sme v aktívnej hre a boli sme odmenení. V 19. minúte vyrazil brankár domácich strelu Kuzmu a Ďatko ju „upratal“ do siete – 0:2.

Po obrátke sme mali naďalej navrch, čo potvrdila situácia zo 72. minúty. Zdecimovaní domáci futbalisti si strelili vlastný gól a bolo prakticky rozhodnuté. Desať minút pred koncom síce vykresal iskierku nádeje Mijič, ale postup do jarného štvrťfinále si už naši hráči postrážili.

Povinnosť splnená

„Bol to ťažký zápas, ktorý sme chceli vyhrať. Jasným cieľom bolo postúpiť. Podarilo sa mi skórovať, videl som voľný priestor, nabehol som a dal gól,“ zhodnotil duel pre klubový videokanál Martin Talakov, autor prvého gólu a doplnil ho spoluhráč Mikuláš Bakaľa: „Sme šťastní, že sme zvládli oba zápasy v Zlatých Moravciach v krátkom časovom slede. Hrali sme na ťažkom teréne, ale prišli sme s cieľom postúpiť a hrať svoju hru. Myslím si, že každý, kto nastúpil, dal do toho všetko a zaslúžene ideme ďalej.“

Meno štvrťfinálového súpera sa dozvieme po žrebe. Ten sa uskutoční po odohratí zvyšných duelov piateho kola Slovnaft Cupu.