Z dvoch zápasov máme dva body, na víťazstvo v nadstavbe stále čakáme

FK Železiarne Podbrezová – AS Trenčín 0:0

Dávid Leško bol aktívny smerom dopredu v obidvoch zápasoch. Foto: I. Kardhordová
Dávid Leško bol aktívny smerom dopredu v obidvoch zápasoch

Piate kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy sme odohrali doma. V prvom polčase boli futbalovejší naši hráči. V 12. minúte po priamom kope hlavičkoval Wiezik iba do stredu brány. V tej istej minúte napriahol z dvadsiatich metrov Hlohovský a jeho pokus k ľavej žrdi zlikvidoval brankár Chudý. V 30. minúte Hlohovský poslal z priameho kopu center na zadnú žrď, kde sa ocitli traja voľní podbrezovskí hráči, no brankár Chudý predviedol výborný zákrok proti hlavičke Kiwiora. Následne z rohového kopu prišla ďalšia šanca. Najskôr si naši hráči pýtali penaltu za ruku po zakončení Wiezika, potom strelu Paraja zblokovala trenčianska obrana. Hostia pohrozili v 35. minúte, keď sa Slávik na pravej strane predral do šestnástky, strieľanú prihrávku pred bránu zastavil Vantruba. Po zmene strán si v 57. minúte nabehol na rohový kop stopér Bartoš, ale jeho hlavička skončila na obrancoch Trenčína. V 63. minúte vysunul do čistej šance Wiezik Leška, ale loptu v poslednej chvíli odkopol na roh stopér hostí. V 70. minúte sa dostal k strele Rogulić, no brankár Vantruba ju na dvakrát úspešne skrotil. Na druhej strane lopta po rohu prešla celým územím päťky, žiaľ na zadnej tyči na ňu nezareagoval Oravec. V 81. minúte sa do nájazdu dostal Leško, ale obranca hostí mu loptu vypichol na roh. O dve minúty sa dostali do brejkovej situácie hostia, no Bukariho strela sa obtrela o chrbát Bartoša a skončila nad brvnom našej brány.

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Trošku sme dnes zjednodušili hru i z hľadiska typológie hráčov na ihrisku. Chceli sme sa rýchlejšie dostať na polovicu súpera i takými dlhými loptami za obranu, prekvapiť nimi Trenčín. Mali sme tam nejaké príležitosti, či už po štandardkách alebo práve z dlhých lôpt, no bohužiaľ nepresadili sme sa. V druhom polčase to bol zápas hore-dole, ale znovu sme si vytvorili príležitosti, bohužiaľ nedotiahli sme ich do úspešného zakončenia. Naopak, súper mal veľkú kvalitu v krídelných priestoroch, našťastie však nedal gól. Berieme teda bod. Ako sme mohli vyhrať, tak sme mohli aj prehrať.“

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník, Oravec, Bartoš, Kiwior – Paraj, Špyrka – Pavúk (46. Breznanik), Hlohovský (83. Halgoš), Leško – Więzik.

AS Trenčín: Chudý – Slávik, Šulek, Skovajsa, Yem – Lamine (46. Umeh), van Arnhem, Čataković (62. Corryn) – Bukari, Paur (71. Sleegers), Roguljić.

S Trenčínom sme sa rozišli po bezgólovej remíze. Foto: I. Karhordová
S Trenčínom sme sa rozišli po bezgólovej remíze

FC Nitra – FK Železiarne Podbrezová 2:2 (2:2)

Góly: 24. Vestenický, 43. Fábry – 17. Leško, 20. Breznanik.

V šiestom kole nadstavby sme cestovali do Nitry. Napínavý zápas začas strelou už v 5. minúte, kedy Kóňa vystrelil z dvadsiatich metrov, ale jeho pokus zneškodnil Vantruba. V 16. minúte sme otvorili skóre – po prieniku Špyrku z ľavej strany sa k jeho centru dostal Leško a skóroval na 0:1. O štyri minúty neskôr vysunul do ideálnej pozície Hlohovský Breznanika a ten ľavačkou umiestnenou strelou prekonal domáceho brankára – 0:2. V 24. minúte sa uvoľnil na hranici šestnástky Vestenický, no jeho gólovú strelu famózne vytesnil brankár Vantruba. Z následného rohu už ale Vestencký znížil na 1:2, keď premenil Bilovského prízemný center na prvú žrď. V 30. minúte zaujala bomba na bránu domácich z voleja od Hlohovského spoza dvadsiatich metrov. V 42. minúte domáci vyrovnali, keď sa po odrazenej lopte v našej šestnástke dostal k nej voľný Fábry a poľahky zakončil. V druhom polčase v 61. minúte vyskúšal krížnu strelu Olatunji z pravej strany, no jeho pokus skončil tečovaný na rohovom kope. V 81. minúte si domáci Vestenický opäť nabehol na prvú tyč, ale zakončil do bočnej siete. O tri minúty neskôr mali obrovskú šancu na strhnutie výsledku na svoju stranu naši futbalisti, po rohu najvyššie vyskočil Kiwior, ale jeho hlavička skončila tesne vedľa brány domácich.

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Mali sme dobre rozbehnutý zápas. Dostali sme sa rýchlo do dvojgólového vedenia, ale mrzí ma, že sme našou nedisciplinovanosťou po štandardnej situácii a dlhej lopte dovolili domácim vyrovnať. Aj oni tam mali predtým dobrú šancu, ale podržal nás brankár Vantruba. V druhom polčase sme to chceli strhnúť na svoju stranu, ale bohužiaľ sa nám nepodarilo streliť ten víťazný gól. Domáci tam mali tiež šancu na skórovanie. Nič s tým už neurobíme a musíme ísť ďalej.“

FC Nitra: Pindroch – Kuník, Farkaš, Niba, Chovanec (30. Šurnovský) – Machovec, Kóňa (86. Šimončič), Bilovský – Gatarić, Vestenický, Fábry (65. Soković).

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník, Bartoš, Kiwior, Oravec – Paraj, Viazanko – Leško, Špyrka, Hlohovský (76. Pastorek) – Breznanik (51. Olatunji).