Úspešný záver kolkárskej sezóny v súťažiach družstiev

 

Naši kolkári majú za sebou úspešný záver sezóny. V súťažiach družstiev sme dosiahli výborné umiestnenia, keď väčšina kolektívov nemala vo svojej súťaži konkurenciu. Podbrezovskí kolkári tak opäť potvrdili svoje kvality.

V interlige bez straty bodu

Povinnou jazdou uzavreli interligisti sezónu v Sučanoch. Ako jediní sme nestratili počas sezóny ani bod a zaslúžene sme obhájili titul. Na druhom mieste skončili hráči Trstenej. Tretí sa umiestnili hráči Českej Třebovej a stali sa tak majstrom Českej republiky. So súťažou sa lúčia Dobřany a Modranka.

V Sučanoch naša prvá dvojica Tepša – Tomka rozohrala peknými výkonmi zápas a hneď nabrala rozdiel 89 kolkov. Stredný pár Pašiak – Dziad síce stratil oba body, zato záver bol excelentnou ukážkou našej dominancie. Kuna ušiel Vyletelovi o 30 kolov a čerešničku na tortu pridal Zavarko skvelou sedemstovkou – 702 (dorážka 293).

ŠK Železiarne Podbrezová: Tepša 629, Tomka 633, Pašiak 599, Dziad 541, Kuna 666 a Zavarko 702. Celkovo 2:6 (3589:3770).

Dvadsiaty titul v extralige

Od roku 2000 sme nepretržite získali titul majstra Slovenska družstiev mužov. Ten tohtoročný je jubilejný dvadsiaty.

Naše „áčko“ si potrebovalo potvrdiť prvé miesto víťazstvom v Zlatých Klasoch. Na päty nám šliapali hráči Rakovíc, ktorí v poslednom kole deklasovali Rimavskú Sobotu 8:0 a obsadili druhú priečku o bod za nami. Stávajú sa tak postupujúcim do interligy, keďže naši žiaľ postúpiť nemôžu (len jedno družstvo jedného klubu v interlige).
Naša prvá dvojica Vadovič – Herich získali po bode, prvý menovaný najlepším výkonom zápasu, 629 kolkov. Po druhej dvojici sme už mali na konte 3 body, pridal ho Nemček, keď s prehľadom zdolal Polomu. Švantnerovi sa nepodarilo získať ani set. V závere Kyselica síce uhral remízu 577:577 s Pospíšilom, ale smolná posledná dorážka pridala pol boda domácemu a tým aj celý bod pre družstvo. Náš posledný Kozák aj so šťastím získal záverečný bod pre Podbrezovú.

ŠK Železiarne Podbrezová: Vadovič 629, Herich 551, Nemček 616, Švantner 551, Kyselica 577 a Kozák 559. Celkovo 2:6 (3424:3481).

Slovenský pohár pre naše ženy

Posledný, štvrtý, turnaj sa uskutočnil v Podbrezovej. Naše dievčatá nechceli nechať nikoho na pochybách a ukázali svoje kvality. Nastúpili sme s vedomím, že musíme za sebou udržať Vrútky. A hneď od prvej hráčky sa to darilo. Machálková fantasticky eliminovala dobre hrajúcu Tomkovú (614) a jej 625 je aj najlepším výkonom pohára. Machálková je aj celkove najlepšou hráčkou celého Slovenského pohára. Naša druhá kolkárka, Skalošová (593), sústredene vybudovala náskok nad Vrútkami až na 118 kolkov, keď Vrútočankám nevyšlo ani striedanie (celkom 486). Poliaková aj napriek zaváhaniam priniesla potrebné body a pridala 15 kolov. Záver v podaní Klubertovej už len potvrdil, že naše družstvo suverénne dokráčalo až k zisku víťazstva a tak putovný pohár ostáva ďalší rok v Podbrezovej.

ŠK Železiarne Podbrezová: Machálková 625, Skalošová 593, Poliaková 549 a Klubertová 574.

Finále 1. ligy východ

Odveta v Sučanoch mohla priniesť vysnívaný postup nášho „céčka“ do extraligy. Z domáceho zápasu sme si však priniesli do Sučian prehru 5:3 (14:10) a tak táto misia bola veľmi ťažká. Napriek tomu toto družstvo urobilo veľký zápas s dramatickými zápletkami až do konca, keď sme zvíťazili 5:3 a na 6:2, a tým na postup, nám chýbalo len pár kolov.

V prvej dvojici žiaľ Gordík (612) ušiel Tomášovi Dilskému hlavne do plných. Figura získal bodík aj pár kolov s Čabudom (555). Druhý pár Michal Dilský a Ponjavić pridali ďalšie body aj kolky. Záverečné duely boli mimoriadne napínavé. Mihok síce nakoniec prehodil Červenca kolami, ale ten už mal 3 sety a tým aj veľký bod. Babčan s Kováčom sa naťahovali od začiatku do konca, šťastnejší bol nakoniec domáci, keď nám chýbalo 8 kolkov. Naši hráči zanechali však dobrý dojem a skvelé striebro v súťaži značí, že v tomto družstve je potenciál aj do budúcnosti.

ŠK Železiarne Podbrezová: T. Dilský 565, Figura 586, M. Dilský 593, Ponjavić 576, Babčan 554 a Mihok 590. Celkovo 3:5 (3439:3464).

Dorastenci získali striebro

Posledný turnaj dorastenci odohrali doma v Podbrezovej. Rakovice boli jasným favoritom a aj to potvrdili a zaslúžene získali titul majstra SR. Naši v turnaji doma skončili druhí a preskočili tak v celkovom poradí Starú Turú, čím sa stali vicemajstrami SR. Za zmienku stojí 609 Nesteša z Rakovíc a určite aj 595 našej N. Poliakovej, ktorej len máličko chýbalo na šesťstovku, no takisto dobré striedanie D. Mócovej, či 589 v podaní F. Bánika.

ŠK Železiarne Podbrezová: Soják 551, Malček/Mócová559, N. Poliaková 595 a F. Bánik 589.