Výstava fotografií „Písané svetlom“

 

Folklórny súbor spestril svojím vystúpením slávnostné otvorenie výstavy
Folklórny súbor spestril svojím vystúpením slávnostné otvorenie výstavy

 

Dňa 1. februára bola v Horehronskom múzeu v Brezne slávnostne otvorená výstava fotografií s názvom „Písané svetlom“. Autorská výstava fotografov Anny Nociarovej a Józsefa Homogu zachytáva tradíciu, zvyk a krásu okamihu života na Horehroní a v Novohradskej župe severského Maďarska.

Anna Nociarová je fotografkou Železiarní Podbrezová, autorkou mnohých samostatných a spoločných výstav doma i v zahraničí. Je držiteľkou viacerých víťazných ocenení a čestných uznaní z prestížnych medzinárodných podujatí, ktorých sa zúčastňuje ako členka Zväzu slovenských fotografov a Slovenskej federácie fotografov. Patrí k zakladateľom fotoklubu Granus, ktorý niekoľko rokov viedla. Jej práci dominujú fotografické príbehy a ľudia. Svojou tvorbou verejnosti predstavuje život oceliarenského kolosu Železiarní Podbrezová, ale často aj prostredie regiónu Horehronia, ku ktorému má hlboký vzťah.

József Homoga pochádza z Balašských Ďarmót v Maďarsku. S fotografovaním začal už v mladom veku, intenzívnejšie sa začal venovať fotografickej tvorbe po vstupe do Novohradského Fotoklubu v roku 1978. Je držiteľom mnohých významných fotografických ocenení. So svojimi fotografiami sa samostatne a veľmi úspešne prezentoval na domácich a aj medzinárodných výstavách a fotografických súťažiach. Jeho tvorivým prostredím je hlavne príroda a téma človek.

Realizáciu výstavy zabezpečilo Horehronské múzeum v Brezne, s podporou Železiarní Podbrezová a.s. pod záštitou Nadácie Železiarne Podbrezová a.s. Výstavu si budete môcť pozrieť počas celého februára.