Vernostný program v treťom pilieri

 

Na Slovensku pôsobia v súčasnosti štyri doplnkové dôchodkové spoločnosti. Predmet ich činností je rovnaký a identické sú aj podmienky účasti pre klientov, nakoľko sú po poslednej právnej úprave v roku 2014 naviazané priamo na zákon, a ten platí pre všetky subjekty rovnako.

Všetky DDS ponúkajú investovanie do doplnkových dôchodkových fondov, pričom aj ponuka týchto fondov, z ktorých si investori môžu vyberať, je viac menej rovnaká. Líšiť sa však môže zhodnotenie v týchto fondoch v jednotlivých rokoch. A keďže raz sa darí lepšie jednému, inokedy druhému, je pri hodnotení výkonnosti fondu potrebné vziať do úvahy dlhodobejší trend dosahovaného zhodnotenia (napr. dosiahnutý priemer za posledných 3 až 5 rokov). Okrem zhodnotenia sa oplatí odsledovať aj ďalšie benefity, ktoré spoločnosti ponúkajú nad rámec zákona. Zaujímavý bonus k vášmu sporeniu môže predstavovať napr. vernostný program.

 

Zaujímajte sa, čo môžete dostať

Vernostné programy sú postavené na odmene pre zákazníkov, ktorí vďaka pravidelnému využívaniu služieb získavajú rôzne benefity. Vernostné programy dnes môžeme poznať napríklad vo forme:

– zbierania bodov,
– zbierania zliav,
– zasielania kupónov na zľavy,
– získavania poukážok.

Možností, ktorými chcú vernostné programy zaujať je mnoho. V princípe sú však postavené na tom, že vďaka registrácii alebo zapojeniu sa do programu, získava klient zaujímavé výhody oproti ľuďom, ktorí vernostný program k dispozícii nemajú.

 

Vernostný program v DDS nie je samozrejmosť

Doplnkové dôchodkové sporenie je špecifický produkt. Nedá sa veľmi porovnávať s konkurenčným bojom, napríklad pri obchodoch s potravinami alebo na čerpacích staniciach, ktoré majú vysokú konkurenciu. Doplnkové dôchodkové spoločnosti sú na Slovensku len štyri, pričom ponúkajú produkt, ktorý sa zo zákona nemôže príliš líšiť.

Vernostný program je však zaujímavejší z pohľadu zákazníka. Výhody, ktoré vyplývajú z investovania do tretieho piliera a z daňových úľav, sú pre každého sporiteľa rovnaké, no kvalitný vernostný program nemá každý.

 

Ako funguje vernostný program v Stabilite

Nemusíte platiť nič viac a nemusíte prispievať ani mimoriadnymi príspevkami. Jednoducho si stačí začať sporiť na dôchodok v treťom pilieri a v Stabilite sa vám otvoria dvere k odmenám. Program funguje na jednoduchom princípe. Za každé investované euro sú vám automaticky pridelené vernostné body. Body zbierate počas celej vašej účasti v systéme.

 

Čo k tomu potrebujete a čo môžete získať

– podpísať zmluvu s DDS STABILITA o doplnkovom dôchodkovom sporení,

– pravidelne investovať na svoj osobný dôchodok.

Dôležité je, že body sú pripísané len za osobné príspevky účastníka a nie za príspevky, ktorými vám prispieva váš zamestnávateľ.

Pripisovanie bodov je transparentné. Informáciu o bodovom konte môže každý klient získať po prihlásení na účastnícky PORTÁL na webovom sídle spoločnosti.

Výška pripisovania bodov sa odvíja od dĺžky sporenia v mesiacoch a výšky investovanej sumy. Samozrejme, čím dlhšie sporíte, tým viac bodov si za príspevky pripisujete.

 

Vedeli ste, že…

výmenu bodov za darčeky v podobe tovaru alebo služby z katalógu môžete uskutočniť kedykoľvek v priebehu roka na ktoromkoľvek klientskom centre Stability?

 

Nechce sa vám čakať na finančný bonus?

Radosť si môžete urobiť už aj v priebehu vášho investovania. Vaše nazbierané body totiž môžete priebežne vymieňať za darčeky. Výmenu môžete zrealizovať raz ročne a použiť môžete maximálne 50 percent z vášho bodového konta (použité body sa z konta odpíšu a v ich zbieraní pokračujete ďalej). Radosť z pekného darčeka podľa vášho výberu si tak môžete dopriať hoci aj každý rok.

 

Radšej peniaze?

Nazbierané body môžete pri skončení sporenia vymeniť za peniaze. V takom prípade predstavuje jeden bod pol centa (0,005 eura) a celková vyplatená suma závisí len od vás – ako dlho a koľko sporíte. Ak si necháte bonus vyplatiť, dostanete ho na účet v termíne výplaty prvej dôchodkovej dávky. A keďže táto suma nie je ničím obmedzená, získať tak môžete aj niekoľko stoviek eur navyše. Tu sa už naozaj dá povedať, že vernosť sa vypláca.