Druhé kolo Viessmann pohára v letnom biatlone

 

Našim biatlonistom sa v Revúcej darilo

 

Počas prvého júlového víkendu sa v Revúcej uskutočnilo druhé kolo Viessmann pohára v letnom biatlone. Pretekárom oddielu biatlonu a bežeckého lyžovania ŠK Železiarne Podbrezová sa opäť darilo a nadviazali na výsledky z prvého kola.

V sobotu pretekali biatlonisti v rýchlostných pretekoch, kde sa predstavilo deväť našich pretekárov. Šiesti z nich sa dostali vo svojej kategórii na stupne víťazov, keď získali jedno prvé, dve druhé a tri tretie miesta.

V kategórii starších dorastencov obsadil druhé miesto Sebastián Ilavský, hneď za ním skončil na tretej priečke Matej Vránsky. Medzi staršími dorastenkami sa z našich biatlonistiek najviac darilo Sáre Pacerovej, ktorá bola tretia. V rovnakej kategórii skončila šiesta Tamara Molentová a siedma Kristína Makovínyová. V kategórii juniorov zaznamenal štvrté miesto Filip Bury. Medzi juniorkami opäť nemali konkurenciu sestry Remeňové a Ema Kapustová. Zuzana Remeňová zvíťazila, Ema Kapustová bola druhá a Mária Remeňová tretia.

Vytrvalostné preteky v nedeľu boli opäť pre našich pretekárov úspešné. Na stupne víťazov sa tentokrát dostalo až sedem podbrezovských biatlonistov. Získali sme dve prvé miesta, trikrát sme boli na druhej pozícii a dvakrát na tretej.

Kategóriu starších dorastencov vyhral M. Vránsky a štvrté miesto pridal S. Ilavský. Medzi staršími dorastenkami sa na stupne víťazov dostali dve naše dievčatá. T. Molentová skončila druhá a S. Pacerová tretia. V tejto kategórii štartovala ešte K. Makovínyová, ktorej v cieli patrilo šieste miesto. Medzi juniormi skončil na druhom mieste F. Bury. V juniorkách si opäť rozdelili prvé tri miesta naše dievčatá, tentokrát v poradí M. Remeňová, E. Kapustová, Z. Remeňová.

Zhodnotenie trénera Petra Kazára: „Preteky hodnotím z pohľadu výsledkov veľmi pozitívne. Kopcovité krosové pretekárske okruhy v priľahlom lese a na lúke pretekárom sedeli a na tratiach predviedli veľmi dobré výkony. Revúcka strelnica patrí vďaka nespevnenej hrboľatej „prírodnej“ palebnej čiare a príchodu bezprostredne po stúpaní medzi tie najnáročnejšie a všetci športovci, vrátane tých našich, nedosiahli optimálne strelecké bilancie, ani napriek väčšiemu podielu špecifickejších prípravných streleckých tréningov, ako tomu bolo pred prvým kolom v Osrblí. Okrem početných pódiových umiestení, v ktorých absolútne vynikalo trio našich vynikajúcich junioriek a domácej diváckej atmosfére, sme si odniesli hneď niekoľko cenných pekárskych skúseností, po ktoré sme do Revúcej vycestovali. V ďalšej časti prípravy sa budeme venovať špeciálnej biatlonovej príprave na kolieskových lyžiach na domácich a zahraničných tréningových táboroch v rakúskom Obertilliachu a českom Novom Měste na Moravě, po ktorých nás v tomto stredisku v závere augusta čakajú letné majstrovstvá sveta na kolieskových lyžiach.“