Po remíze v Senici jasné domáce víťazstvo

 

FK Senica – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:0)

Góly: 62. Castaneda – 68. Leško.

Štvrté kolo Fortuna ligy bolo na programe 11. augusta a naši futbalisti cestovali do Senice. V prvom dejstve sa obaja súperi zamerali najmä na obranu a strely do priestoru brány na oboch stranách sa diváci nedočkali. V 3. minúte domáci Tešija napriahol spoza šestnástky, no mieril mimo. Aktívny bol aj náš Leško, ktorý sa dostal do niekoľkých zakončení, v koncovke však nebol presný. Najväčšiu príležitosť mu ponúkol výborným vysunutím Sedláček, keď ľavačkou Leško zakončil vedľa žrde domácich. Domáci si v závere polčasu vypracovali sériu rohových kopov, ale obrana hostí nepripustila žiadnu výraznú šancu. V druhom polčase boli obaja súperi aktívnejší, čo sa prejavilo aj na viacerých ohrozeniach brankárov. Skóre zápasu otvoril v 62. minúte domáci Castaneda, keď po rýchlom protiútoku zasekol Barana a prekonal Kuciaka. Následne mohol vyrovnať Leško, po výbornej hre Njireho sa dostal k strele, ktorú zblokovala domáca obrana. V 68. minúte razantne odcentroval sprava Seldáček a nekrytý Leško vyrovnal. Do konca zápasu sa obe mužstvá snažili remízový výsledok zmeniť, ale gól už nedosiahli.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Tento zápas nás prekvapil v tom, že náš najväčší nepriateľ boli naše hlavy, pretože sme nedokázali pracovať s informáciou, kde sme dominantní. Táto informácia nám bola skôr na príťaž ako na to, aby sme hernú prevahu zúročili. Súper dal z brejku gól a nás vyhodil z výhybky. Trvalo nám nejaký čas, aby sme sa dostali naspäť do tempa. Záver zápasu bol hektický. Sme nakoniec radi, že zo zápasu odchádzame s remízou a získali sme cenný bod. Senica bude každým zápasom nepríjemnejšia, oveľa kompaktnejšia a preto som rád že, nakoniec máme aspoň ten bod.“

FK Senica: Taborda – Herrera (71. Solano), Otrísal, Dias, Kotula – Zezinho, Asmah, Tešija (81. Celis) – Nirennold – Castaneda, Azankpoä.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, Baran, Bartoš, Turňa – Sedláček, Obročník – Viazanko (90. Krivák), Leško, Bernadina (64. Njire) – Więzik (71. Mikuš).

 

Miroslav Viazanko v zápase proti FC VIOn Zlaté Moravce-Vráble bol pri všetkých góloch Podbrezovej
Miroslav Viazanko a jeho radosť po strelenom góle. Foto: I. Kardhordová

 

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:0 (1:0)

Góly: 14. a 70. Viazanko, 54. Breznanik.

V piatom kole sme privítali na domácom trávniku futbalistov FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Začali sme ofenzívne, vidieť bolo najmä Viazanka a Breznanika, ktorých zásoboval presnými prihrávkami Njire. Prvá šanca prišla v 10. minúte, keď Viazanko našiel v šestnástke Mikuša a jeho zakončenie šlo tesne mimo brány. O štyri minúty neskôr otvoril skóre zápasu Viazanko, výbornú prihrávku Njireho zakončil sprava presnou krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi. V 21. minúte unikol po kraji domáci Magda, no na jeho prihrávku popred bránu Breznanik nedosiahol. O pár minút neskôr Orávik našiel výborným centrom pred bránou domácich Dimitrijeviča, ale ten v stopercentnej situácii netrafil bránu. Dimitrijevič mal na kopačke aj ďalší gól, keď pálil z voleja, ale úspešne zasiahol náš brankár Kuciak. Hostia vstúpili do druhého polčasu so snahou zvrátiť skóre zápasu, no obrana domácich pracovala bezchybne. V 54. minúte vybojoval loptu na pravej strane Viazanko a jeho presnú prihrávku premenil na ďalší gól Breznanik. Na konečných 3:0 zavŕšil svoj výborný výkon kapitán Viazanko, keď sa po chybe obrany hostí sám rútil na brankára Krnáča a profesorsky zakončil.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Veľmi dobre nám fungovala ofenzíva, ale iba prvých dvadsaťpäť minút. Dali sme gól a mohli sme pridať aj ďalšie. Potom prevzal iniciatívu súper a bol veľmi nepríjemný. V tom čase sme mali aj šťastie a vďaka výbornému Kuciakovi sme neinkasovali. V druhom polčase defenzíva pracovala na jednotku, až na jednu nevyužitú šancu Ďubeka. V ofenzíve to už fungovalo dobre, mali sme príležitosti a ďalšie dve sme aj využili. Nebol to však jednoduchý zápas. Súper bol nepríjemný, má svoju kvalitu a tieto tri body sa nerodili ľahko. Žiaľ Leško nemohol nastúpiť pre vysoké teploty.“

Miroslav Viazanko, autor dvoch gólov Podbrezovej: „Som veľmi spokojný. V prvom rade ma teší víťazstvo, získali sme dôležité tri body. Verím, že budeme v týchto výhrach pokračovať. Som rád, že som k tejto prispel dvoma gólmi, ale predovšetkým ma teší, že sme neinkasovali, lebo defenzíva je pre nás prvoradá. Pozitívom je, že sme dali až tri góly. Boli sme efektívni, využili sme naskytnuté príležitosti.“

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, Baran, Bartoš, Turňa – Sedláček, Obročník (73. Krivák) – Viazanko (87. Bernadina), Breznanik, Mikuš – Njire (62. Wiezik).

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Krnáč – Čögley, Udeh (79. Chren), Banovič, Dimitrijevič – Paixao da Silva, Duga (61. Urgela), Richtárech (46. Casado), Orávik – Ďubek – Brašeň.