Deti si užívajú leto podľa svojho gusta

 

Pre deti zamestnancov Železiarní Podbrezová sú každoročne organizované letné tábory, pričom ponúk je tradične viacero. V auguste sme navštívili deti v Repišti, ktoré si užívali pekné slnečné počasie, nádhernú prírodu a zábavné hry. Zavítali sme aj na Tále, kde sa deti pod vedením trénerov zdokonaľovali v golfe. Samozrejme, nikde nechýbala zábava a dobrá nálada.

Letný tábor v Repišti

Chata U daniela sa stala dočasným domovom pre deti, ktoré sa rozhodli pre letný tábor v Repišti. Príjemné prostredie v čarokrásnej prírode tu pôsobí priam až rozprávkovým dojmom a je ako stvorené na letné tábory pre deti. Každý turnus mal svoju vlastnú tému a tá počas našej návštevy znela: „Ako vychovávať rodinných miláčikov.“ Deti si v imaginárnych rodinách skúšali rôzne úlohy, či už ako rodičia alebo deti a bolo vidieť, že sa s hlavnou témou celého tábora dokonale stotožnili.

 

Deti pred Chatou u daniela v tábore Repište
Veľká táborová rodina v Repišti

 

V doplnkovom a večernom programe čakalo ešte na deti kúpanie v termálnych prameňoch v Sklených Tepliciach, športové hry na multifunkčnom ihrisku, penová párty, veľká vodná vojna, V.I.P. tancovačka (diskotéka s dobrodružným programom), táborový oheň s opekaním špekáčikov či obľúbené a dobrodružné nočné hry. O zábavu tak bolo určite postarané.

 

Opýtali sme sa detí, čo sa im najviac páči v letnom tábore v Repišti:

 

Ema, 12 rokov

– Je to tu úplne úžasné. Išla som sem už po štvrtýkrát, no doteraz som chodila vždy iba v júli. Spoznala som tu veľa nových ľudí a našla si nových kamarátov. Najviac sa mi páči asi vodná vojna. Keďže je väčšinou horúco, tak ovlaženie nám padne vhod.

 

 

 

Žofia, 13 rokov

– Najviac sa mi páči, že som si tu našla nových kamarátov. Páčia sa mi aj nočné hry, už sa teším na tú dnešnú. Máme tému rodiny, skúšame si rôzne úlohy v rodine, učíme sa, ako medzi sebou komunikovať a je to zábavné.

 

 

Adela, 9 rokov

– V tomto tábore som prvýkrát a páči sa mi všetko, je tu nádherné prostredie. Niekedy je cez deň dosť teplo, ale v lese je príjemne, tam to tak necítiť a chodíme sa aj kúpať. Som rada, že tu môžem byť.

 

 

 

Jakub, 10 rokov

– Najviac sa mi páčia nočné hry, ale mám rád aj vodné. Pri nočných hrách máme rôzne indície, podľa ktorých musíme hľadať, alebo hľadajú nás. V tábore sa mi veľmi páči, je tu vždy zábava.

 

 

 

Marek, 9 rokov

– Som tu po druhýkrát. Veľmi sa mi tu páči, hlavne chata, kde bývame a pekná príroda. Je to dobrý tábor, najviac sa mi páčia vodné a nočné hry. Aj nám dobre varia, takže som spokojný so všetkým.

 

 

 

Denný golfový tábor na Táľoch

Golfové ihrisko na Táľoch bolo tréningovým kempom pre mladých golfistov, ktorí s golfom buď začínali, alebo už mali nejaké základy a chceli sa v tomto športe zlepšiť. V päťdňovom tábore deti trénovali každý deň od pondelka do piatka pod vedením skúsených trénerov. Okrem golfu bol pre deti pripravený aj doplnkový program a hry v hoteli Stupka, vstup do wellness centra, tenisové kurty, celodenná strava a pitný režim. Celkove bolo naplánovaných päť turnusov, my sme sa zúčastnili toho posledného, ktorý sa uskutočnil zhruba v polovici augusta.

 

Denný golfový tábor Tále 2018
Nádejní mladí golfisti v akcii. Foto: I. Kardhordová

 

Rozprávali sme sa s deťmi nielen o golfe, ale aj o tom, kto ich do tábora prihlásil, ako im to ide a niektorí nám prezradili aj iné športy okrem golfu, ktorým sa vo voľnom čase venujú.

 

Rebeka, 11 rokov

– Som tu už druhý rok a mám to tu veľmi rada. Prihlásili ma sem rodičia, pretože vedia, že golf ma veľmi baví. Myslím, že som sa aj opäť zlepšila. Chcem určite pokračovať v golfe a chcem sa tomu viac venovať.

 

 

 

 

Nela, 8 rokov

– Prihlásil ma sem tatino, ktorý začal hrávať golf, potom začala hrať aj mamina a potom aj ja. V tábore som prvýkrát, ale už som predtým veľakrát hrávala s tatinom. Páči sa mi tu a asi mi to už ide aj trochu lepšie.

 

 

 

Matúš, 6 rokov

– Prihlásili ma sem rodičia. Páči sa mi tu, máme aj trénerov a je to super. Golf som hral už predtým, ale niečo som sa naučil aj tu. Baví ma to a chcem sa tomu venovať aj naďalej. Baví ma ešte bicyklovanie a plávanie.

 

 

 

 

Lucia, 9 rokov

– Som v tomto golfovom tábore druhýkrát. Teraz už hrám trochu lepšie. Občas si chodím zahrať aj s ocinom, ktorý ma sem aj prihlásil. Venujem sa ešte tenisu a plávaniu. Zo športov ma najviac baví asi tenis.

 

 

 

Tamara, 6 rokov

– Páči sa mi tu a zlepšila som sa. Prihlásili ma sem rodičia. Som tu už druhýkrát a chodievam hrávať aj s rodičmi. Venujem sa ešte plávaniu a gymnastike. Golf ma veľmi baví, budem ho hrať aj naďalej.

 

 

 

 

Maxim, 9 rokov

– V tomto tábore som už druhýkrát. Prihlásili ma sem rodičia. Hrávam golf aj zo školy, som tu, aby som sa zlepšil. Okrem golfu hrávam aj futbal, predtým som hrával aj šach a chodím plávať. Najviac ma baví futbal a golf.