Naši cyklisti dosahujú v novej sezóne výborné výsledky

Podbrezovské družstvo kadetov na prvom mieste. Foto: A. Medveďová

Cyklistická sezóna sa rozbehla na plné obrátky a naši pretekári už majú za sebou viacero podujatí. Absolvovali po tri kolá Slovenského pohára v cestnej, horskej aj dráhovej cyklistike. Okrem toho raz štartovali v rámci Českého pohára v cestnej cyklistike.

V kategórii kadetov boli absolvované súťaže na ceste nominačnými pretekmi na Európsky olympijský festival mládeže 2022, ktorý sa uskutoční v Banskej Bystrici v termíne od 24. do 30. júla. Slovensko budú na prestížnom mládežníckom medzinárodnom podujatí reprezentovať traja pretekári. V kvalifikácii sa z našich kadetov najlepšie darí Samuelovi Fedorovi, ktorý je na priebežnom druhom mieste.

Preteky Slovenského pohára na dráhe a tiež medzinárodné preteky „500 + 1 kolo“ v Brne boli nominačnými pretekmi juniorov na majstrovstvá Európy, kde budú Slovensko reprezentovať dvaja juniori. Nášmu cyklistovi Adamovi Haľakovi sa v nominácii darí, keď v rozhodujúcich pretekoch 14. a 15. mája v Prešove zvíťazil v stíhacích pretekoch aj v olympijskom omniu.

Na dráhe v Prešove sa darilo taktiež kadetom. V stíhacích pretekoch obsadil Ondrej Hrico druhé, Samuel Fedor štvrté, Juraj Šalko piate a Matej Švarc siedme miesto. V stíhacích pretekoch družstiev naše kvarteto kadetov v zložení Fedor, Hrico, Šalko a Švarc zvíťazilo. V omniu skončil Ondrej Hrico na štvrtom, Samuel Fedor na piatom a Juraj Šalko na deviatom mieste.