Biatlonisti začali letnú sezónu vo veľkom štýle

Úspešná biatlonová výprava s trénerom P. Kazárom na pretekoch v Predajnej. Foto: FB

 

V dňoch 11. a 12. júna sa v Predajnej uskutočnilo úvodné kolo Viessmann pohára v letnom biatlone. Na prvých pretekoch letnej sezóny štartovalo šesť podbrezovských biatlonistov a každý z nich si pripísal po dve medailové pozície, pričom najhoršie umiestnenie našich pretekárov bolo druhé miesto.

V sobotu boli na programe rýchlostné preteky. Debutantka v drese železiarov Cheryl Chládeková obsadila 2. miesto v kategórii mladších dorasteniek. Sebastián Ilavský bol najlepší medzi staršími dorastencami. Tamara Molentová finišovala druhá v kategórii staršie dorastenky. Sára Pacerová nenašla premožiteľku medzi juniorkami. Hlavnú ženskú kategóriu ovládla Mária Remeňová, jej dvojička Zuzana skončila na druhom mieste.

Vytrvalostné preteky v nedeľu dopadli pre našich biatlonistov úplne rovnako ako deň predtým pri šprinte. Cheryl Chládeková obhájila 2. miesto medzi mladšími dorastenkami. Sebastián Ilavský dokázal opäť vyhrať kategóriu starších dorastencov. Tamara Molentová bola znovu druhá medzi staršími dorastenkami. Sára Pacerová si pripísala ďalšie víťazstvo v juniorskej kategórii. Sestry Remeňové si poradie z predchádzajúceho dňa vymenili, keď tentokrát skončila prvá Zuzana a druhá bola Mária.