Deň detí bol v znamení atrakcií, zábavy a radosti našich najmenších

Tárajko s Popletajkou (vpravo) deti poriadne rozveselili. Všetci spoločne spievali a tancovali. Foto: Ľ. Lacuška

Vedenie akciovej spoločnosti Železiarne Podbrezová pripravilo pre deti svojich zamestnancov pestrý program k Medzinárodnému dňu detí. Na ihrisko v Podbrezovej, miestnej časti Skalica, smerovalo v druhú júnovú nedeľu mnoho ratolestí so svojimi rodičmi, aby si spolu užili nezabudnuteľný deň. Ani horúce letné slnko ich neodradilo a decká sa radovali, šantili, spievali či tancovali.

Pre deti boli pripravené skákacie nafukovačky, hudobné vystúpenia, bufet a ďalšie atrakcie. Najväčší zvedavci mali možnosť vyskúšať si ovládanie policajného či hasičského auta, pustiť sirény a s hasičmi striekať vodu z veľkých hadíc. Tí odvážni otestovali svoje schopnosti na lezeckej stene a veľký ohlas malo aj maľovanie na tvár.

Naše ratolesti zaujala technika a spôsob hasenia. 	Foto: D. Sliačan

„Celý deň hodnotím veľmi pozitívne. Bola som milo prekvapená, lebo všetko dopadlo podľa očakávaní a predstáv. V hojnom počte prišli zamestnanci Železiarní Podbrezová, takže sme sa všetci stretli a užili si s deťmi príjemný čas,“ povedala Magdaléna Bardelčíková z odboru personalistiky a miezd, ktorá bola koordinátorkou akcie.

Ako informovala, na podujatie sa prihlásilo približne 340 detí. Domov si okrem zážitkov odniesli aj darčeky. „Najväčší ohlas mali nafukovacie atrakcie, dlhý rad bol aj pri stane s maľovaním na tvár. Pestrý program pripravili Tárajko s Popletajkou. Detičky tancovali a tešili sa. Veľmi sa im páčilo ich vystúpenie,“ pokračovala.

Značnej pozornosti neunikli ani hasičské či policajné autá. „Všetci sa fotili a skúšali sirény. Deti mali veľkú radosť,“ dodala M. Bardelčíková.

Počas celého dňa vládla na Skalici výborná nálada. 	Foto: D. Sliačan

Po rokoch pandémie bolo milé vidieť pokope toľko detí, ktoré si svoj sviatok dosýta užili. Vďaka vedeniu Železiarní Podbrezová sú podobné akcie príjemným spestrením a pre deti zážitkom. Z areálu ihriska na Skalici odchádzali spokojné a vysmiate. Rodičia zasa vyslovili želanie, aby sa podobná oslava uskutočnila aj o rok.

***NAŠA ANKETA***

Deň detí na Skalici sa naozaj vydaril. Svedčia o tom aj slová našich najmenších. Niektoré deti sme oslovili, aby nám povedali, čo všetko na podujatí vyskúšali a čo sa im najviac páčilo.

Barborka Škantárová, 7 rokov: Deň detí bol veľmi pekný. Boli sme aj na koncerte. Najviac sa mi páčilo divadlo, kde hľadali obra.

Simonka Škantárová, 9 rokov: Mne sa najviac páčilo maľovanie na tvár, ale aj skákací hrad, na ktorom nám priviazali lano a mohli sme liezť. Boli sme i na koncerte a bolo veľmi dobre.

Alžbetka Farkašová, 10 rokov: Najviac sa mi páčila striekajúca voda, ktorou nás polievali. Videli sme hasičov, políciu a ešte sme sa mohli zahrať s deťmi. Počúvali sme pesničky od známych spevákov. Celý deň bol príjemný.

Šimonko Martinec, 5 rokov: Deň detí sa mi páčil. Bol som na skákacom hrade. Trošku som sa bál, že spadnem. Videl som tiež hasičov a policajtov. Najviac sa mi páčilo policajné auto.

Radko Kuzma, 7 rokov: Na akcii bolo veľmi dobre. Liezol som na stenu a šlo mi to veľmi ťažko. Celkom sa mi páčilo pri hasičoch a policajtoch. Ukázali mi, ako sa strieka voda a ako sa zapínajú sirény na policajnom aute. Trošku som sa bál takého zvuku. Stretol som aj kamarátov. Ak mi mama dovolí, pôjdem aj nabudúce.