Žiaci našej školy deklasovali na turnaji konkurenciu

Víťazné družstvo našich žiakov, ktorých viedol Ivan Klusaček (vpravo). Foto: SSŠ ŽP

V utorok, 7. júna, sa študenti Súkromnej spojenej školy Železiarne Podbrezová (SSŠ ŽP) zúčastnili 11. ročníka futbalového turnaja O putovný pohár riaditeľa Spojenej školy v Banskej Bystrici. Celkovo sa na podujatí predstavilo osem tímov. Okrem nášho výberu to boli aj domáci, Spojená škola Hradec Králové z Českej republiky a ďalšie školy spod Urpína – Gymnázium J. G. Tajovského, Stredná športová škola, Stredná odborná škola, Stredná priemyselná škola J. Murgaša a Obchodná akadémia.

Úvodný žreb rozdelil tímy do dvoch štvorčlenných skupín. Našich žiakov čakali chalani z Hradca Králové, Strednej športovej školy a Strednej priemyslovky J. Murgaša. V skupinách sa hralo systémom každý s každým, dvakrát po desať minút, podľa pravidiel malého futbalu.

Prevaha v každom zápase

Železiari sa pustili do súperov bez rešpektu a už po prvom stretnutí bolo jasné, že musia s nimi ostatní počítať. Naši žiaci rozdrvili na úvod Strednú športovú školu 8:1. Pri chuti boli aj v druhom meraní síl, keď českému protivníkovi nedovolili skórovať. Naopak, sieť súpera rozvlnili až päťkrát, a tak mohli nastúpiť do záverečného vystúpenia v skupine uvoľnene. Vedomí si svojej sily naši chlapci nič nepodcenili, brankár Morong opäť zatiahol roletu a na konci stretnutia svietil na ukazovateli stav 3:0. Vďaka dominancii v skupine postúpili hráči SSŠ ŽP priamo do finále bez straty bodu a parádnym skóre 16:1.

Patrik Hanes, kapitán víťazov preberá z rúk riaditeľa putovný pohár. 	Foto: SSŠ ŽP

Aj v záverečnom súboji o zlato jednoznačne dominovali a organizátora turnaja – Spojenú školu Banská Bystrica, zdolali presvedčivo 5:1. Po záverečnom hvizde dvihol kapitán Patrik Hanes nad hlavu víťaznú trofej. Okrem putovného pohára priniesli železiari domov aj individuálne ocenenie. Najlepším hráčom turnaja sa stal Marek Belko.

Spokojnosť trénera

Výber SSŠ ŽP viedol na turnaji Ivan Klusaček. Ten bol po skončení akcie právom spokojný, veď jeho mužstvo jednoznačne deklasovalo konkurenciu.

„Naša premiérová účasť na tomto podujatí vyšla na výbornú po všetkých stránkach. Chalanov musím pochváliť za vzornú reprezentáciu a kvalitu, ktorou jednoznačne ovládli turnaj a zanechali skvelý dojem na všetkých, vrátane pána riaditeľa. Ten im osobne pogratuloval k zaslúženému prvenstvu a odovzdal putovný pohár. Spojenú školu Banská Bystrica vyzdvihol za skvelú atmosféru, organizáciu, zabezpečenie a krásne prostredie,“ zhodnotil turnaj Klusaček a v závere dodal: „Ďakujeme za pozvanie a už teraz sa tešíme na budúcoročnú obhajobu prvého miesta. Bolo nám cťou byť súčasťou tejto peknej banskobystrickej futbalovej tradície.“

Výber družstva SSŠ ŽP pozostával z našich najlepších študentov – športovcov strednej odbornej školy a gymnázia, menovite: brankár Patrik Morong a hráči Viktor Tatár, Marek Belko, Patrik Hanes, Maxim Dzurík, Matúš Hudák, Samuel Sekáč, Ján Jakab, Marek Baričiak, Daniel Knesz a Adrián Lutka.