Medzinárodný strojársky veľtrh v Nitre

Vedenie našej školy so žiakmi na výstave v Nitre. Foto: J. Čief

V dňoch 21. až 24. mája sa uskutočnil 29. ročník Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Nitre. Zúčastnilo sa ho 108 vystavovateľov, výrobcov a predajcov techniky, medzi ktorými nechýbali ani stredné odborné a vysoké školy. Tie prezentovali technické novinky zo sveta strojov, zvárania, hutníctva, automatizácie a mechanizácie.

Návštevníci výstavy sa mohli tešiť z predstavenia inovatívnych vynálezov vysokých škôl a univerzít s technickým zameraním. Súčasťou výstavy bol aj 26. ročník celoštátnej konferencie zameranej na revízie, projekciu, údržbu a montáž elektrických zariadení – Electron.Matej Nosáľ počas Majstrovstiev Slovenska v simulovanom zváraní. Foto: J. Čief

Súkromná spojená škola Železiarne Podbrezová sa na výstavisku prezentovala možnosťami štúdia v našich organizačných zložkách a najnovšou učebnou pomôckou – zváračským simulátorom, o ktorý bol veľký záujem nielen zo strany pedagógov či žiakov, ale aj širokej laickej a odbornej verejnosti.

Súčasťou strojárskeho veľtrhu boli i Majstrovstvá Slovenska v simulovanom zváraní, ktoré organizoval Agrokomplex spolu so Zväzom slovenských vedecko-technických spoločností. Podujatie sa uskutočnilo v spolupráci so spoločnosťami FORMICA a RWM, ktoré patria medzi svetovú špičku vo výrobe zváracej techniky a dodávke technológií. Na uvedenú súťaž sa prihlásil aj náš žiak, študent štvrtého ročníka odboru mechanik strojov a zariadení, Matej Nosáľ. V druhý deň konania súťaže sa mu podarilo v metóde MIG/MAG medzi dospelými obsadiť pekné druhé miesto. Matejovi k umiestneniu gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.