Majstrovské tituly pre Goreckého a Valigurovú

Dvojnásobný majster Slovenska R. Gorecký (v strede). Foto: ŠK ŽP

Počas druhého májového víkendu sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v kolkoch. Muži súťažili v Pobedime a ženy v Podbrezovej. V obidvoch kategóriách sa nám podarilo získať majstrovské tituly.

J. Poliaková (vľavo) a K. Valigurová (v strede) získali dokopy štyri medaily. Foto: ŠK ŽPKolkáreň v Pobedime hostila slovenský šampionát mužov. Náš klub reprezentovali viacerí hráči. Majstrom Slovenska sa stal Rostislav Gorecký s výkonom 646, ktorý pridal ďalší titul v kombinácii s počtom 1300 zvalených kolov. V kombinácii tesne ušla medaila Petrovi Nemčekovi (1212), ktorý skončil na štvrtom mieste. Vo finále nahral 584, čím sa umiestnil na ôsmej priečke. V Pobedime štartoval aj Bystrík Vadovič (1144), ktorý obsadil 14. pozíciu v kombinácii a 12. vo finále (572). Michal Dilský sa umiestnil v kombinácii na 20. mieste (1100) a vo finále bol pätnásty (547). Ďalšiemu podbrezovskému kolkárovi Tomášovi Dziadovi sa nepodarilo postúpiť do druhého hracieho dňa, keď s výkonom 544 obsadil v kvalifikácii 27. priečku.

V Podbrezovej sa súťažilo v ženskej kategórii. Druhé miesto vo finále (576) aj v kombinácii (1153) získala Jana Poliaková. Ďalšia naša kolkárka Katarína Valigurová sa stala majsterkou Slovenska v kombinácii (1176), keď predviedla výborný výkon v kvalifikácii (602). Vo finále potom skončila na treťom mieste s výkonom 574 zvalených kolov.