Podbrezovú opúšťajú Bakaľa i kondičný tréner Jandzik

Na konci futbalovej sezóny prichádza čas bilancovania, krátkeho oddychu a následne čaká hráčov tvrdá príprava na nový ročník. Ten sa začne už na konci júla, no fanúšikov najviac zaujíma, v akom zložení nastúpi naše mužstvo na prvý duel sezóny 2024/2025. V zákulisí podbrezovského klubu sa počas leta očakáva čulý ruch, pričom k prvým zmenám došlo už v týchto dňoch.

O odchode jednej z opôr tímu Petra Kováčika sa už veľa popísalo. Mladý krídelník podával výborné výkony počas celej sezóny a zaslúžene sa dostal aj do najlepšej jedenástky v Niké lige 2023/2024. V ďalšej kariére bude pokračovať v talianskom Come. V klube už nebude pokračovať ani Patrik Blahút, na ktorého si uplatnilo opciu české prvoligové mužstvo 1. FC Slovácko, v ktorom bol na hosťovaní.

Na Horehroní skončil i Christopher Kabongo a tesne pred redakčnou uzávierkou vyšla informácia, že v novej sezóne neuvidíme v bielo-bordovom drese ani Mikuláša Bakaľu. Kapitán nášho mužstva prestupuje do holandského druholigového celku FC Den Bosch. Bakaľa podpísal zmluvu do konca sezóny 2026/2027 s opciou na ďalší ročník.

Mikuláš Bakaľa. Foto: M. Štefánik„Rozhodnutie sa rodilo dlhšie. Bol som tu deväť rokov, čiže nebolo jednoduché odísť. Podbrezová je môj život, zažil som tu krásne chvíle. Vždy budem na ňu spomínať, pretože mi dala šancu a otvorila dvere do veľkého futbalu. Mal som šťastie na dobrých ľudí, ktorým vďačím za veľa. Som za to rád, nakoľko tieto vzťahy ostanú do konca života. Dvere si určite nezatváram, rozišli sme sa v dobrom. Rád by som sa však do Podbrezovej v budúcnosti vrátil,“ zneli prvé slová Mikiho Bakaľu po odchode z nášho tímu.

V klube nepokračuje ani kondičný tréner Jozef Jandzik, ktorý sa so železiarmi lúči po štyroch rokoch.

V najbližších dňoch a týždňoch dôjde aj k ďalším odchodom, no do kádra pribudnú aj nové posily. O všetkom vás budeme informovať.