Grand Prix Podbrezová

 

Poslednú novembrovú nedeľu v minulom roku sa v Podbrezovej – Štiavničke uskutočnilo druhé kolo Slovenského pohára v cyklokrose. Podujatie pod názvom Grand Prix Podbrezová bolo zaradené pre UCI kategórie do svetového pohára UCI C2. Za prísnych epidemických opatrení sa na štart postavilo 122 pretekárov v Slovenskom pohári a 53 pretekárov UCI kategórii.

Hoci sa preteky uskutočnili bez divákov, pretekalo sa naplno. V kategórii mladších žiakov stupne víťazov obsadili pretekári ŠK Topoľčianky – 1. Milan Húsenica, 2. Martin Stano a 3. Dušan Dário Lukáč. Zo žiačok sa najlepšie darilo pretekárkam z CK Epic Dohňany, keď prvá bola Vanesa Šatková a druhá Lucia Hudoková. Tretie miesto patrilo Petre Minárovej z ŠK Topľčianky. Starší žiaci prišli do cieľa v poradí – prvý Jakub Hlubina z CK Epic Dohňany, druhý Jakub Javor z TJ Slávia ŠG Trenčín a tretie a štvrté miesto obsadili podbrezovskí cyklisti Matej Švarc a Ondrej Hrico.Kadetky mali medzinárodné obsadenie stupňa víťazov. Prvá bola Češka Daniela Radová zo Steevens Cykloklub Benešov, druhá Poľka Tatiana Gromada z RK Aluminium Bike Team a tretia Slovenka Anna Ržoncová z CK Epic Dohňany. Medzi kadetmi si prvenstvo vybojoval domáci pretekár Matthias Schwarzbacher z ŠK Železiarne Podbrezová, druhý bol tiež podbrezovský cyklista Samuel Fedor. Tretí skončil maďarský reprezentant Barnabás Vas z Merida Maraton Team CST. V kategórii Masters A zvíťazil Milan Barényi – Trek KCK Oslany, Masters B ovládol Branislav Kacina – Climberg Sport Team, v kategórii Mastres C bol najlepší Milan Jánošík – Klub nadšencov amatérskej cyklistiky. Kategóriu ženy Masters vyhrala Petronela Bystričanová z ŠKC Liptovská Lúžna.

 

Stupeň víťazov kadetov. Prvý Matthias Schwarzbacher, druhý Samuel Fedor, obaja ŠĶ Železiarne Podbrezová, tretí Barnabás Vas z Merida Maraton Team CST. Foto: I. Kardhordová
Stupeň víťazov kadetov. Prvý Matthias Schwarzbacher, druhý Samuel Fedor, obaja ŠĶ Železiarne Podbrezová, tretí Barnabás Vas z Merida Maraton Team CST

 

V UCI kategóriách sa bojovalo o body do rebríčka Svetového pohára. V kategórii juniorov si ich najviac pripísal Francúz Gauthier Rouxel z CROSS Team Lagendere, druhý bol jeho krajan Mateo Jot z UVC Charleville Mezieres a tretí skončil Slovák Lukáš Sokolík z TJ Slávia ŠG Trenčín. Zo žien si s traťou najlepšie poradila Angličanka Amira Mellor z Albion Cycles, druhá bola Češka Nikola Bajgerová z Team Dukla Praha a tretie miesto patrilo poľskej pretekárke Zuzane Krystala z VW Samochody Dostavce MTB Team. V hlavnej kategórii Muži ELITE zvíťazil belgický pretekár Lander Loockx Groop Hens Maes Ciontainers, druhé miesto vybojoval francúzsky pretekár Noé Castille Cross Team Legendre a tretie miesto patrilo Ondrejovi Glajzovi Auto Škoda Mladá Boleslav.