Cyklokros v Podbrezovej s medzinárodnou účasťou

V sobotu, 26. októbra, sa na sídlisku v Podbrezovej – Štiavničke konali preteky 5. kola Slovenského pohára v cyklokrose zaradené do kategórie UCI C1, ktoré usporiadali ŠK Železiarne Podbrezová a.s. a obec Podbrezová. Na vynikajúco pripravenej trati sa v krásnom jesennom počasí predstavilo 264 pretekárov zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Estónska, Francúzska, Rakúska, Holandska a Belgicka.

M. Schwarzbacher zvíťazil na domácej trati v kategórii kadetov. Foto: I. Kardhordová

Dopoludnia štartovali mládežnícke kategórie. V kategórii mladších žiakov si víťazstvo vybojoval Michal Šichta z Cyklistickej Tour, najlepšou zo žiačok bola Dorota Vojtíšková z Climberg Sport tímu. V starších žiakoch si prvenstvo odniesol Adam Mrocek z CK Epic Dohňany, náš cyklista Samuel Fedor bol piaty, Jerguš Medveď ôsmy a Ondrej Hrico desiaty.

Víťazné gesto nášho cyklistu Matthiasa Schwarzbachera v cieli 5. kola Slovenského pohára v cyklokrose. Foto: I. KardhordováMedzi kadetmi zvíťazil podbrezovský pretekár Matthias Schwarzbacher. Terézia Ciriaková z CyS Akadémie Petra Sagana si vybojovala prvé miesto v kadetkách.

V kategórii Masters A sa na štarte zišla svetová špička, keď štartoval úradujúci majster sveta Milan Barényi aj úradujúci majster Európy Ondřej Zelený. Zvíťazil Milan Barényi z Trek KCK Oslany, Ondřej Zelený z Eleven Mercedes Mitas bol druhý a tretí bol Poliak Bogdan Czarnota. V kategórii Masters B zvíťazil Branislav Kacina – Climberg Sport Team a v Masters C Ladislav Longauer – CK Banská Bystrica.

Popoludní už prišli na rad UCI kategórie. Ako prví sa na štart postavili juniori. Zvíťazil Tobias Vančo – ŠKC Dubnica nad Váhom, druhý bol Samuel Kováč – CKM Poprad a tretí Jaroslav Vykydal – TJ Auto Škoda Mladá Boleslav. V spojenej kategórii žien a junioriek sa spolu predstavilo 29 pretekárok. Najviac UCI bodov si z Podbrezovej odniesla Češka Pavla Havlíková – KC Koopereativ Jablonec nad Nisou, druhá bola estónska reprezentantka Mari-Liis Mottus – Haanja Rattklubi a tretia skončila maďarská pretekárka Kata Blanka Vas z tímu Doltcini – Van Eyck Women Team.

V hlavnej kategórii – Muži Elite odštartovalo 44 pretekárov. Víťazom sa stal Belgičan Jim Aernouts – Telenet Baloise Lions, druhý skončil Francúz Steve Chainel – Team Chazal CANYON a tretí opäť Belgičan Braam Merlier – Crefin Fristads.

V nedeľu, 27. októbra, pokračoval Slovenský pohár ďalším kolom v Topoľčiankach. Podbrezovskí cyklisti aj v týchto pretekoch získali cenné body do celkového hodnotenia. Starší žiak Samuel Fedor bol piaty a Jerguš Medveď šiesty. Kadet Matthias Schwarzbacher zvíťazil.

Títo traja pretekári pokračovali ďalšími pretekmi už v pondelok, 28. októbra, v Slanom na 4. kole Toi Toi Cup. Najlepšie sa darilo kadetovi Matthiasovi Schwarzbacherovi, ktorý vybojoval druhé miesto.