Na bicykloch sme zdolali legendárnu Kráľovu hoľu

 

Poslednú októbrovú sobotu sme odštartovali náš turistický krúžok hneď z ostra. V mene hesla „život začína tam, kde končí komfortná zóna“, sme sa rozhodli zdolať legendárnu Kráľovu hoľu (1946 m. n. m.) na bicykloch.

Našu cestu sme začali na železničnej stanici v Brezne. Regionálny rýchlik Hnilec nás odviezol do obce Červená skala (785 m. n. m.). Pri predstave, že nás čaká prevýšenie 1 161 metrov nám nebolo všetko jedno, ale čistý vzduch spôsobil, že sme začali hneď z vesela.

 

Turistický krúžok odštartoval „novú sezónu“ na Kráľovej holi. Foto: FB

 

Niektorí členovia našej cyklovýpravy sa rozhodli hneď po prvých metroch medzi sebou predbiehať a súťažiť. Avšak prvé stúpanie do obce Šumiac priviedlo všetkých späť do reality fyzikálnych zákonov. Po krátkej prestávke v potravinách na Šumiaci začala naša tortúra. Prvé kilometre ubiehali celkom rýchlo, avšak už pred polovicou sa náš pelotón utriasol do finálnej podoby. Čím bol vrchol bližšie, tým bolo síl menej.
Na morálke nám nepridávali ani húfy elektrocyklistov, ktorí nás predbiehali takou rýchlosťou, že sme si mysleli, že snáď cúvame. No a k tomu ešte ten vietor. Fúkať tu vie naozaj na všetky spôsoby. Nakoniec sa nemožné stalo skutočnosťou. Postupne sme sa ocitli všetci na vrchole. Kto bol na Kráľovej holi, vie, že je tu naozaj nádherný výhľad.

A potom prišlo to, na čo sa všetci od začiatku tešili – zjazd. Ten dopadol našťastie bez zranení, len s jedným defektom, takmer v závere cesty. Po oprave sme sa už len zviezli na Červenú skalu a počkali sme si náš vlak späť domov.

Ďakujem všetkým účastníkom za ich bojovnosť a teším sa na to, čo vymyslia nabudúce.