Historická, technická i súčasná Viedeň

 

Keď sa povie slovo Viedeň, mnohým z nás už v tomto ročnom období napadne obraz vianočne naladeného mesta. Málokomu však zíde na um fakt, že Viedeň nie je len centrom cestovného ruchu a obchodu, ale tiež aj historickou metropolou, ktoré je aj neodmysliteľnou súčasťou dejín nás – Slovákov.

A tak sme sa v pondelok, 28. októbra, s pani učiteľkami Tajbošovou a Sahin vydali spoznávať toto nádherné mesto všetkými zmyslami. Našou prvou zastávkou bol majestátny Stefansdom, kde na nás čakala „túra“ v podobe zdolávania 343 schodov.

Následne sme sa presunuli do 5D kina s názvom Time Travel, kde nám prostredníctvom audionahrávok priblížili rôzne historické osobnosti Viedne ako Máriu Teréziu, Sisi, Franza Jozefa, Wolfganga Amadeusa Mozarta či Sigmunda Freuda.

Simulovaný let v balóne. Foto: FBPreleteli sme celou históriou mesta, zakotvili sme aj v dobách prehistorických, stredoveku a na moment sa z nás stali aj potkany počas morovej epidémie. Vďaka priam až realistickému zhotoveniu všetkých osobností, či už vďaka figurínam alebo virtuálnej realite, sme mali lepšiu možnosť precítiť každé jedno historické obdobie.

Našou poslednou zastávkou bolo Technické múzeum, kde sa aj z nás, už takmer dospelých ľudí, vďaka plneniu rôznych úloh stali opäť deti. Odmerali sme si rýchlosť sklzu na šmýkačke, porovnali teplotu tiel vďaka termokamere, vyrobili elektrický prúd či okúsili atmosféru simulovaného letu v balóne.

Na záver nám zostáva už len poďakovať za nádherný zážitok a dúfame, že sa v budúcnosti budeme môcť zúčastniť ešte mnohých podobných akcií.