anketa ●  anketa ● anketa ● anketa ●  anketa ● anketa ● anketa

Akú knihu ste naposledy čítali?

 

   Mgr. Lucia MEDVEĎOVÁ, Oea   Mgr. Lucia  MEDVEĎOVÁ, Oea

– Momentálne mám rozčítanú knihu s názvom Smrť ako prebudenie, o lekárovi, ktorý prežil klinickú smrť. Aj napriek tomu, že som žena a mám rada šťastné konce, romantickým knihám sa zďaleka vyhnem. Nikdy som nečítala elektronickú knihu – kniha má mať podľa mňa vôňu papiera. Nepohrdnem Shakespearom, no najlepšia kniha, akú som doteraz čítala bola Zlodejka kníh.

 

Anna DEMIANOVÁ, Oea

Anna DEMIANOVÁ, Oea

– Naposledy som čítala od Pavla Hiraxa Baričáka Sekundu pred zbláznením, je to kniha o nástrahách života a ako sa hrdina s nimi popasoval. Najnovšie čítam literatúru o raw strave, čo v preklade znamená doslovne tepelne neupravená strava. Zaujal ma princíp surovej stravy, sú tam rady, ako sa zbaviť plesní, ako dosiahnuť aby sme boli zdraví a krásni.

 

Pavel ŠVANTNER, TePavel ŠVANTNER, Te
– Voľakedy som čítal dosť, no dnes, ak mám byť úprimný,  čítam len dennú tlač a Plus sedem dní. Mám deväťročného syna, ktorému sa plne venujem, keď bol malý čítaval som mu rozprávky, dnes je to skôr naopak. Už číta on mne. Venujem mu všetok svoj voľný čas, takže na knihy mi nezostáva čas.

 

Patrik TRNAVSKÝ, SSOŠH, žiakPatrik TRNAVSKÝ,  SSOŠH, žiak

– Knihu rozčítanú nemám, teraz čítam viac školské učebniceJ.
Nedávno som si prelistoval knihu od Černáka, ale skôr sa venujem iným záľubám, ako čítaniu. Radšej idem niekomu pomôcť alebo s kamarátmi von a ak, tak uprednostním filmovú komédiu.

 

Marek LUCIAK, VtMarek LUCIAK, Vt
– Naposledy? Štyria tankisti a pes od Przymanowskeho a bolo to  v štvrtom ročníku základnej školy. A na to nezabudnem, dostal som aj upomienku z knižniceJ. Momentálne čítam synovi rozprávky, napríklad Cisárove nové šaty. A na iné čas nevyjde. Ale mám rád dobrodružný žáner.

 

Stanislav PIATROV, SSOŠH, majsterStanislav PIATROV, SSOŠH, majster
– Voľakedy som veľa čítal a mal som svojich obľúbených autorov, ako je Ernest
Hemingway, Ed McBain, Jack London, John Steinbeck – napríklad Na východ od raja. Naposledy som čítal Londona, nespomínam si teraz názov. Ako chlapec som čítal všetko, dnes už nemám na to čas.


Ján CIPCIAR, TcúJán CIPCIAR,
Tcú
– Od Stephena Kinga  Christina. Mám rád horor, ale aj sci-fi, aj kombináciu. Rád čítam, ale rád si pozriem aj dobrý film. Mám rád literárny, aj filmový žáner, v ktorom dá autor čitateľovi či divákovi priestor rozmýšľať o deji. Naposledy som videl film Piata vlna. V detstve som mal v obľube Verneovky, edíciu Stopy, čítal som aj rozprávky, neskôr synovi od klasických, po tie aktuálne, moderné.

Foto: V. Kúkolová