Sú najlepšie…

Ocenenie víťazného družstva

Žiačky Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová sa víťazstvom v okresnom a krajskom kole prebojovali do celoslovenského kola  v cezpoľnom behu.

Naše gymnazistky, sestry Mária a Zuzana Remeňové a Anežka Smarkoňová, zvíťazili v krajskom kole v cezpoľnom behu, ktoré sa konalo 17. októbra  2017 v Žiari nad Hronom a vybojovali si postup do celoslovenského finále. Dievčatám sa podarilo zvíťaziť nad silným družstvom Športového gymnázia z Banskej Bystrice.  Najlepšie si počínala Mária, ktorá zvíťazila aj v súťaži jednotlivcov. Jej sestra Zuzana si vybojovala krásnu bronzovú medailu a Anežka dobehla na piatom mieste.  Veľmi dobrý výkon v silnej konkurencii študentov stredných škôl podal aj Lukáš Ottinger, ktorý dofinišoval na solídnej štvrtej pozícii.

Krásne prostredie pieninskej prírody a obec Červený Kláštor boli 25. októbra dejiskom Školských majstrovstiev Slovenskej republiky v cezpoľnom behu. Naše žiačky – „biatlonové“ dvojičky  Mária a Zuzka Remeňové spolu s Anežkou Smarkoňovou ukázali, že sú najlepšie na Slovensku nielen v biatlone, ale celkom slušne by sa „uživili“ aj medzi atlétkami, vytrvalkyňami. Dievčatá zo Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová nedali nikomu šancu a úplne jasne zvíťazili v súťaži družstiev škôl Slovenskej republiky. Stupeň víťazov vyzeral fantasticky pre našu školu aj v súťaži jednotlivcov, pretože titul školskej majsterky SR v cezpoľnom behu pre rok 2017 si vybojovala Mária a striebornú medailu zavesili na krk jej dvojičke Zuzke. A tak sa tri naše dievčatá vracali domov do Podbrezovej  s tromi medailami: dvomi individuálnymi a jednou za súťaž družstiev.  Dúfajme, že ešte ušetrili nejaké bežecké sily  a na kvalifikácii, ktorá bude 7. novembra v Liptovskom Mikuláši, si vybojujú postup na Majstrovstvá sveta škôl, ktoré  by sa mali  uskutočniť v apríli v metropole Francúzska.