Napriek prehrám vyslovil tréner s predvedenou hrou spokojnosť

Nešťastie nechodí po horách, ale po ligových trávnikoch. I tak by sa dala opísať situácia nášho fortunaligového mužstva, ktorému v Slovenskom pohári určil žreb asi najťažšieho súpera zo Žiliny (prehra 3:0), vzápätí do Zelpo arény zavítali rozbehnutí hráči zo Žitného ostrova (podľahli sme 0:2) a hneď na to nám nešťastné 13. kolo určilo za súpera aktuálneho lídra tabuľky. Fakt, že Spartak Trnava doma body nepúšťa potvrdili „bílí andelé“  do bodky, a tak sa pozornosť fanúšikov Podbrezovej sústredila na zápas s Michalovcami. Spomínané nešťastie sa však od našich futbalistov stále neodlepilo a hneď v úvode zápasu nám uštedrilo ďalšiu ranu, v podobe červenej karty pre Jána Kriváka, ktorý tak chýbal v Michalovciach celé stretnutie a tréner s jeho absenciou môže rátať aj do ďalších ligových stretnutí. V nich na nás čakajú boje o body s mužstvami, ktoré sa nachádzajú v hornej časti tabuľky (Trenčín, Ružomberok, Bratislava, Žilina a Nitra), a tak bude tohtoročná jeseň pre FK ŽP ešte poriadne horúca.

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 2:0 (0:0)

Góly: 50. Vlasko, 77. Kostelný (vl.).

Trnavčania začali dobre, už v štvrtej minúte Čanturašvili našiel v šestnástke Egha, ktorý strieľal z mierneho uhlu, ale Martin Kuciak si postrážil bližšiu žrď, kam strela smerovala. V desiatej minúte Bernadina našiel centrom hlavu Andreja Rendlu, ktorý hlavičkoval len tesne vedľa a na zadnej žrdi ešte číhal mladý stopér Kuc, ktorému veľa nechýbalo, aby si otvoril účet v najvyššej súťaži dospelých. O ďalších päť minút sa k rozohrávke priameho kopu postavil Dávid Leško, namieril tesne nad. Prvý polčas sa niesol v znamení vyrovnanej hry,  odvíjajúcej sa najmä medzi šestnástkami. Podbrezová predvádzala dobrý výkon a nepúšťala domácich do žiadnych vyložených šancí. Naopak, v závere prvého dejstva strieľal z uhlu Endy Opoku Bernadina, aby práve tento Holanďan po rohovom kope zakončoval z hranice malého vápna. Odrazená lopta síce útočníka Podbrezovej našla, ten jej nedal dostatočnú razanciu a zakončil len do Vantrubu.

Druhý polčas otvoril hneď gól, ktorý, bohužiaľ,  padol do našej brány. K lopte sa dostal Ján Vlasko a krásnou strelou z priameho kopu namieril mimo dosah Kuciaka. Domáci hráči boli po góle aktívnejší a Marek Fabuľa skúsil zmeniť tempo hry dvojitým striedaním. Na ihrisko prišiel Lazar Djordjević a Adrián Kopičár. Náznaky príležitostí sme síce mali, ale brankára domácich sme vážnejšie neohrozili. Plány podbrezovských hráčov získať nejaké body nakoniec natrhol kapitán Jaroslav Kostelný, ktorý si loptu, po prihrávke Čanturišviliho, zrazil do vlastnej brány. Tento moment prišiel nešťastných trinásť minút pred uplynutím riadnej hracej doby a prakticky pochoval nádeje Podbrezovej so zápasom ešte niečo urobiť. Hostia sa už nezmohli ani na povestný tlak v posledných minútach stretnutia, a tak, aj napriek slušnému výkonu, z Trnavy odišli bez bodového zisku. Marek Fabuľa: „Aj keď to výsledkovo, v tomto prípade, nedopadlo pre nás vôbec dobre, som spokojný s tým, čo sme predviedli. Boli sme veľmi dobre organizovaní. Proti prvému mužstvu našej ligy sme dokázali hrať viac ako vyrovnanú partiu. Nebyť druhého gólu, ktorý svojim spôsobom ukončil duel, verím, že by to dopadlo oveľa lepšie. Na chalanov som pyšný. Verím, že na podobných výkonoch budeme stavať a posúvať sa. Síce to tak nevyzerá, ale ideme stále dopredu. Takéto výkony sú toho dôkazom. Chalani majú perspektívu, verím, že sa v budúcnosti dočkáme víťazstiev. Výsledok tomu nezodpovedá, ale výkon bol z našej strany veľmi dobrý“.

FC Spartak Trnava: Vantruba – A. Kadlec, Tóth (46. Hladík), Godál, Janso – Pehlivan, Sloboda – Jirka (87. Mihálik), Vlasko (82. Greššák), Čanturišvili – Egho.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Kostelný, Krivák, Kuc – Viazanko (63. Djordjević), Haščák, Baez (63. Kopičár), Turňa – Leško, Bernadina (76. Jedinák) – Rendla.

MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová 2:1 (2:1)

Góly: 6. Žofčák (11 m), 17. Koscelník – 28. Jedinák.

Zápas poriadne ešte ani nezačal a domáci získali výhodu pokutového kopu. V 4. minúte vystihol slabú malú domov Matúša Turňu útočník Sulley, ktorý obišiel brankára Kuciaka a jeho strelu, smerujúcu do opustenej brány, rukou zastavil obranca Krivák. Hlavný rozhodca nariadil pokutový kop a udelil nášmu obrancovi červenú kartu. Domáci kapitán Žofčák z bieleho bodu prekonal Kuciaka a poslal Zemplín do vedenia (1:0). Na rozdiel dvoch gólov zvýšili domáci v 17. minúte, keď po rohovom kope Kavka vrátil loptu pred bránu a vo vnútri pokutového územia sa najlepšie zorientoval Koscelník a zvýšil na 2:0. Železiari aj napriek oslabeniu bojovali o zvrat a v 28. minúte sa ich aktivita vyplatila. S prvou strelou Jedináka si ešte domáci brankár poradil, ale po chybe Žofčáka sa za šestnástkou dostal k strele opäť Jedinák a utešenou strelou nedal michalovskému brankárovi šancu (2:1). O vyrovnanie sa mohla postarať, v 38. minúte, dvojica Bernadina a Leško. Prvý menovaný sa dostal k strele, ktorá opečiatkovala žrď domácej svätyne a odrazenú loptu odvrátila duchaprítomná obrana, obetavým zákrokom, spred Leška. Výborný prvý polčas zavŕšil Sulley, ktorý v 40. minúte, po rýchlej akcii, z dobrej pozície prestrelil bránu Kuciaka.

V druhom polčase pokračoval veľmi zaujímavý duel. Aktívnejšie začali domáci, ale železiari boli bližšie k vyrovnaniu. V 55. minúte sa k odrazenej lopte z 20 metrov dostal Bernadina, jeho strela ľavačkou mierila presne do horného rohu brány, ale domáci brankár Bieszczad sa vyznamenal. V ďalšom priebehu ukázal svoju kvalitu domáci útočník Sulley, ktorý najskôr pätičkou mieril vedľa a v druhej dobrej príležitosti zastavilo jeho snahu postavenie mimo hry. Rozhodnutie o víťazovi mal na kopačke v 77. minúte striedajúci Regáli, ale z hranice pokutového územia, prízemnou strelou, nechal vyniknúť Kuciaka. Hráči Podbrezovej v závere vrhli všetky sily do útoku, no na vyrovnanie im veľa síl neostalo, a tak z východu republiky odišli bez bodov. Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Zápas mal z našej strany vyzerať inak, no v 4. minúte sa nám rozpadol celý koncept prípravy. Potrebovali sme to veľmi rýchlo zmeniť, čo súper využil na druhý gól. Aktívnou hrou sme stav znížili a zdramatizovali zápas. Škoda, že sme nevyrovnali. Mojim hráčom patrí absolutórium, pretože odviedli veľmi dobrú robotu. Hrali sme o jedného menej a myslím si, že sme si zaslúžili remízu.“

MFK Zemplín Michalovce: Bieszczad – Kolesár, Kavka (86. Bednár), Carillo, Šimčák – Grič – Žofčák, Koscelník, Danko, Božok (65. Regáli) – Sulley.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Krivák, Kostelný, Kuc – Turňa (29. Viazanko), Baez, Kopičár, Leško, Djordjević – Jedinák (29. Rendla), Bernadina.