V dvoch domácich zápasoch sme si pripísali jeden bod

FK Železiarne Podbrezová – ŠKF iClinic Sereď 1:1 (1:1) Góly: 13. Obročník – 17. Ulrich. Sedemnáste kolo Fortuna ligy bolo na programe v prvý decembrový deň. Futbalisti Podbrezovej v ňom nastúpili na domácom trávniku proti Seredi. Obe mužstvá vstúpili do zápasu vo vysokom tempe a už v 10. minúte sa po získaní lopty od … Čítať ďalej

Zmena na trénerskom poste FK Železiarne Podbrezová

Vedenie FK Železiarne Podbrezová sa rozhodlo reagovať na sériu šiestich ligových prehier v rade, ktorá zastihla hráčov Podbrezovej. Po neúspešných výsledkoch bola ukončená spolupráca s trénerskou dvojicou Marek Fabuľa a Miroslav Guza. Mužstvo dočasne v posledných dvoch jesenných kolách viedol Gergely Geri, ktorého v realizačnom tíme doplnil novoprichádzajúci tréner Michal Hanek, naposledy pôsobiaci pri … Čítať ďalej

Brankár Ludha prispel k víťazstvu nad Talianskom

Slovenská futbalová reprezentácia hráčov do devätnásť rokov odohrala posledný duel v aktuálnom kalendárnom roku. Zverenci trénera Alberta Rusnáka si 19. novembra zmerali sily s talianskymi rovesníkmi v meste Recanati. Domáci výber podľahol našim reprezentantom 2:4. K výhre slovenských mladíkov proti silnému súperovi z Talianska prispel aj náš brankár Richard Ludha, ktorý odchytal celý zápas. … Čítať ďalej

Po vypadnutí v pohári sa nám nedarilo ani v lige

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 0:2 (0:2) Góly: 5. Grendel, 27. Yilmaz. V osemfinále Slovnaft Cup-u sme privítali v Zelpo aréne futbalistov Trnavy. Už v piatej minúte sa hostia dostali do vedenia, keď po zlej rozohrávke na hranici vlastnej šestnástky vystihol prihrávku jeden z hráčov hostí, prihral voľnému Grendelovi a ten popod brankára Drobnjaka … Čítať ďalej

Starší žiaci U-15 s postupom do nadstavbovej časti

Výrazný úspech dosiahli v prebiehajúcej sezóne starší žiaci FK Železiarne Podbrezová U-15 pod vedením hlavného trénera Daniela Valacha. Po základnej časti, ktorá pozostávala z jedenástich kôl, obsadili naši hráči 4. miesto v tabuľke I. ligy starších žiakov – skupina stred a zabezpečili si postup do nadstavbovej časti medzi najlepších osem tímov stredného a východného … Čítať ďalej

Neuspeli sme v Trnave, ani doma proti Senici

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 2:0 (1:0) Góly: 14. Rada, 92. Čanturišvili. Začiatkom novembra sme cestovali do Trnavy, kde sme odohrali 14. kolo Fortuna ligy s domácim Spartakom. Oba tímy nastúpili z dôvodu viacerých zranených a potrestaných hráčov v pozmenených zostavách. Už v 7. minúte mohli ísť domáci do vedenia, keď riskantnú rozohrávku … Čítať ďalej

Ihrisko na Skalici je už oficiálne odovzdané do užívania FK Železiarne Podbrezová

O rekonštrukcii budovy šatní, ktorá bola poslednou zastaralou časťou na futbalovom štadióne v Podbrezovej v časti Skalica, sme informovali začiatkom októbra. Dňa 22. októbra sa priestory slávnostným prestrihnutím pásky odovzdali do užívania FK Železiarne Podbrezová. Ihrisko prevzal riaditeľ FK Železiarne Podbrezová, Ing. Ivan Trajteľ. Nové moderné tréningové centrum má bohatú históriu. Ihrisko na Skalici bolo vystavané … Čítať ďalej

V zápasoch s favoritmi sme body nezískali

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FK Železiarne Podbrezová 3:2 (1:2) Góly: 4. a 49. Bayo, 85. Kalmár – 13. Obročník, 21. Breznanik. V 12. kole Fortuna ligy sme zavítali na štadión Dunajskej Stredy. Domáci otvorili skóre zápasu už v 4. minúte, kedy po presnom centri zľava od Davisa preskočil brániaceho Bartoša Bayo a … Čítať ďalej

Mládežnícki reprezentanti Slovenska z nášho klubu

Posledné reprezentačné zrazy mládežníckych družstiev ukázali správnosť smerovania FK Železiarne Podbrezová. Vo výberoch mládežníckych reprezentačných trénerov sa objavili aj hráči nášho klubu, načo sme právom hrdí. Dúfajme, že tento trend bude pokračovať naďalej a v drese s dvojkrížom na prsiach nastúpia aj ďalší talentovaní hráči z našej futbalovej akadémie. Do reprezentačného výberu trénera Alberta … Čítať ďalej

Deň otvorených dverí dopadol na výbornú

V rámci projektu Futbalmania, ktorý má pod patronátom Únia ligových klubov, zorganizoval FK Železiarne Podbrezová druhý ročník Dňa otvorených dverí. Podujatie bolo určené predovšetkým pre mladých fanúšikov z prvého stupňa základných škôl. Vo štvrtok, 11. októbra, navštívili Zelpo arénu žiaci zo ZŠ Kláry Jarunkovej z Podbrezovej, odkiaľ prišli na štadión všetky triedy z prvého stupňa a svoje zastúpenie mala … Čítať ďalej

V náročnom zápase sme nestačili na Žilinu

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová  2:0 (1:0) Góly: 13. Mihalík (11 m), 65. Kaša. V 11. kole Fortuna ligy sme cestovali do Žiliny. Nastúpili sme bez zraneného Breznanika, ktorého v zostave oproti poslednému zápasu nahradil Mikuš. Zápas sa začal z oboch strán opatrne, no postupne mali hru pod kontrolu vo väčšej miere domáci. V 12. … Čítať ďalej

Zahráme si osemfinále Slovnaft Cup-u

OFK Malženice – FK Železiarne Podbrezová  1:2 (1:0) Góly: 31. Sekera –  66. Galčík, 71. Bartoš. Slovnaft Cup pokračoval 4. kolom, v ktorom sme sa stretli s treťoligistom OFK Malženice. V základnej zostave nastúpili rovnakí hráči, ako v poslednom zápase so Žilinou, jediná zmena nastala na brankárskom poste, kde Martina Kuciaka nahradil Marko Drobnjak. Zápas v Malženiciach sledovalo 460 … Čítať ďalej

Po prehre v Ružomberku sme doma s Trenčínom nezaváhali

MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová 3:0 (2:0) Góly: 41. (z 11 m) a 64. Tandir, 43. vlastný gól. V 9. kole Fortuna ligy cestovali naši futbalisti do Ružomberka. Domáci začali od úvodu ofenzívne, prvú nebezpečnú strelu vyslal ľavačkou na Kuciakovu bránu už v 2. minúte Kochan. Následne sme po rýchlom brejku odpovedali, ale … Čítať ďalej

Po dramatickom závere sme zdolali Nitru

FK Železiarne Podbrezová – FC Nitra 3:2 (2:1) Góly: 23. Leško, 28. Obročník, 86. Wiezik  – 18. Vestenický (11 m), 64. Kóňa. V ôsmom kole Fortuna ligy sme privítali na domácej pôde Nitru. Hostia pohrozili už v 3. minúte, kedy Chobotove zakončenie Kuciak vyrážal na roh. Domáci odpovedali v 13. minúte, Bernadina spoza šestnástky namieril … Čítať ďalej

Július Szőke ukončil pôsobenie pri mládeži

K 1. septembru 2018 skončil svoje pôsobenie v FK Železiarne Podbrezová dlhoročný mládežnícky tréner Mgr. Július Szőke. Uznávaný odborník pôsobil v našom klube dlhých desať rokov na rôznych funkciách a odovzdal mladým hráčom množstvo zo svojich trénerských skúseností. Vo svojich začiatkoch bol trénerom žiackych družstiev a postupne sa vypracoval do pozície trénera mladších i … Čítať ďalej

Postup v Slovnaft Cup-e

FK Kechnec – FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:0) Góly: 66. Bartoš, 73. Wiezik. Po jednoznačnom víťazstve 0:5 na ihrisku FK Čaňa v druhom kole Slovnaft Cup-u sme v ďalšom kole pohára cestovali na východ republiky a súperom nám bol štvrtoligista FK Kechnec. Od začiatku mali loptu viac na kopačkách zverenci trénera Mareka Fabuľu, ale domáci … Čítať ďalej

Z dvoch zápasov na pôde súperov si odnášame tri body

ŠKF iClinic Sereď – FK Železiarne Podbrezová 1:2 (1:0) Góly: 28. Gatarić – 69. a 70. Breznanik. Zápas na štadióne v Nitre začali obe mužstvá opatrne. Prvú strelu na bránu domácich vyslal v 7. minúte Breznanik, keď si sám vybojoval loptu v strede ihriska a jeho pokus skončil vedľa brány. Domáci odpovedali o sedem … Čítať ďalej

Do kádra Podbrezovej pribudla posila z Nového Zélandu

Koncom augusta sa podarilo vedeniu FK Železiarne Podbrezová dotiahnuť do kádra novú, exotickú posilu. Vystužiť stred poľa prišiel 23-ročný novozélandsky stredopoliar Jesse Marshall Thompson Edge. Mladý stredopoliar naposledy pôsobil v holandskom tíme Achilles 29 v nižších holandských súťažiach. Defenzívny, 186 cm vysoký, stredopoliar futbalovo vyrastal vo svojej rodnej krajine v tíme Melville United, z … Čítať ďalej

Po remíze v Senici jasné domáce víťazstvo

FK Senica – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:0) Góly: 62. Castaneda – 68. Leško. Štvrté kolo Fortuna ligy bolo na programe 11. augusta a naši futbalisti cestovali do Senice. V prvom dejstve sa obaja súperi zamerali najmä na obranu a strely do priestoru brány na oboch stranách sa diváci nedočkali. V 3. minúte domáci … Čítať ďalej

Proti majstrovi z Trnavy sme bodovali naplno

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 3:0 (1:0) Góly: 5. Božikov, 65. a 77. Šporar. Náročný žreb úvodných zápasov nás v druhom kole poslal na bratislavské Pasienky, ktoré sú dočasným domovom ŠK Slovan Bratislava. Domáci začali zápas aktívne a už v prvej minúte si vybojovali rohový kop, po ktorom Moha zakončoval tesne vedľa. … Čítať ďalej