Pohár generálneho riaditeľa ŽP a.s. opäť v rukách žiakov z Pionierskej 2

Účastníci finále, ktoré sa hralo na umelej tráve pri Kauflande v Brezne. Foto: FK ŽPDňa 9. mája sa uskutočnila záverečná fáza turnaja O pohár generálneho riaditeľa ŽP a.s. Do finále postúpili z kvalifikačného kola štyri najlepšie školy, ktoré bojovali o svoje miesto týždeň predtým v dvoch skupinách – v Brezne na umelej tráve pri Kauflande a v Podbrezovej na Skalici. Finále sa následne opäť hralo v Brezne. Spolu sa do turnaja zapojilo 13 škôl.

Finále sa hralo systémom každý s každým a víťazom 25. ročníka futbalového turnaja O pohár generálneho riaditeľa ŽP a.s. sa stala ZŠ s MŠ Pionierska 2 Brezno. Žiaci tejto školy tak obhájili víťazstvo z predchádzajúcich ročníkov a potvrdili svoje kvality. Najlepším strelcom turnaja sa stal Martin Auxt zo ZŠ Karola Rapoša v Brezne a za najlepšieho brankára bol vyhlásený Filip Knižka zo ZŠ Beňuš.

Ceny najlepším odovzdával Michal Budovec, športový manažér FK Železiarne Podbrezová a hlavný organizátor turnaja. Opýtali sme sa ho, v čom vidí každoročný úspech žiakov z Pionierskej 2 v Brezne. „Základná škola Pionierska 2 pracuje s malými futbalistami už od škôlky. Spolu s FK Železiarne Podbrezová má vytvorený projekt Dajme spolu gól. Ten plynule prechádza až po druhý ročník základnej školy. V treťom a štvrtom majú žiaci možnosť navštevovať futbalový krúžok a od piateho sú v škole vytvorené športové triedy, ktoré navštevujú naši hráči. Aj vďaka tomuto turnaju si naši mládežnícki tréneri vedia vybrať nádejných futbalistov a odporučia im študovať v tejto základnej škole.“

Výsledky finálovej skupiny:

ZŠ Beňuš – ZŠ Karola Rapoša Brezno 1:6,

ZŠ MPČĽ Brezno – ZŠ s MŠ Pionierska 2 Brezno 0:7,

ZŠ Karola Rapoša Brezno – ZŠ s MŠ Pionierska 2 Brezno 2:5,

ZŠ Beňuš – ZŠ MPČĽ Brezno 3:5,

ZŠ MPČĽ Brezno – ZŠ Karola Rapoša Brezno 0:10,

ZŠ s MŠ Pionierska 2 Brezno – ZŠ Beňuš 2:0.

Celkové poradie turnaja:

  1. miesto – ZŠ s MŠ Pionierska 2 Brezno,
  2. miesto – ZŠ Karola Rapoša Brezno,
  3. miesto – ZŠ MPČĽ Brezno,
  4. miesto – ZŠ Beňuš.