V pohári proti Slovanu

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová účinkujú okrem Niké ligy aj v pohárovom Slovnaft Cupe. Už najbližšiu stredu (13. marca) cestujú na Tehelné pole, kde ich vo štvrťfinálovom súboji čaká favorizovaný Slovan Bratislava. Pre mladé mužstvo z Horehronia pôjde o zaujímavú konfrontáciu so suverénom našej najvyššej súťaže. Duel má výkop o 20.30 a pozrieť si ho budete môcť aj v televíznom prenose. Štvrťfinále pohára sa nehrá na odvety, jeho víťaz automaticky postupuje do semifinále.

Podbrezová si zatiaľ v pohárovej súťaži počína suverénne. Odohrala štyri duely a strelila v nich až 28 gólov. Najskôr vyhrala na pôde Tatranu Čierny Balog 12:0, následne vyradila zo súťaže Hamšík Academy Banská Bystrica po výsledku 4:1, v Trebišove triumfovala vysoko 9:0 a do štvrťfinále sa zverenci Romana Skuhravého dostali cez Zlaté Moravce, keď na ich pôde zvíťazili 3:1.

Slovnaft Cup je pre našich hráčov rovnako dôležitý ako liga, čo povedal aj stredopoliar Vincent Chyla v rozhovore pre náš dvojtýždenník: „Na pohár kladieme taktiež dôraz. Pevne veríme, že zvládneme obe súťaže – teda Slovnaft Cup i Niké ligu.“