Podbrezovskí biatlonisti medzi najúspešnejšími

Slávnostné vyhodnotenie Kráľa biatlonovej stopy za sezónu 2018/2019 sa konalo dňa 31. mája v Banskej Bystrici. Medzi ocenených sa v mládežníckych kategóriách zaradili víťazi celkového hodnotenia Slovenského Viessmann pohára: Lukáš Ottinger (leto aj zima), Ema Kapustová (leto aj zima), Zuzana Remeňová (leto) a Matej Vránsky (zima).

Podbrezovskí biatlonisti sú momentálne vo fáze letnej prípravy, v rámci ktorej absolvujú až sedem sústredení a päť súťaží v letnom biatlone. Foto: Štefan Ottinger

Oddiel biatlonu a bežeckého lyžovania ŠK Železiarne Podbrezová a.s. sa stal celkovo druhým najúspešnejším klubom slovenského Viessman pohára v biatlone a prvým klubom v hodnotení letného biatlonu v mládežníckych kategóriách. Za najlepšiu bilanciu streľby boli vo svojich kategóriách ocenená E. Kapustová (leto aj zima), E. Smarkoňová (zima) a L. Ottinger (zima). Pred samotným vrcholom večera a dekorovaním A. Kuzminovej za kráľovnú biatlonovej stopy 2019 bola za najlepšiu mládežníčku slovenskej reprezentácie ocenená Z. Remeňová.

Z ohliadnutia sa za výsledkami zimnej sezóny je zrejmé, že pokračoval progres vo výkonnosti športovcov. Na najvýznamnejších medzinárodných podujatiach sa naši členovia stali výraznými oporami mládežníckych reprezentačných družstiev SR v individuálnych, ale aj štafetových súťažiach.

Vrcholom sezóny boli domáce Majstrovstvá sveta juniorov a mládeže v Osrblí, kde Z. Remeňová obsadila 10. miesto, L. Ottinger 17. miesto, T. Sklenárik 19. miesto a E. Kapustová 21. miesto. Celkovo sa nám podarilo zabezpečiť pre SR až deväť bodových umiestení, dve štafetové 10. miesta a účasť všetkých piatich „železiarov“ v záverečných stíhacích pretekoch, ktoré sú určené len pre najlepších šesťdesiat štartujúcich.

Na preteky Majstrovstvá SR v biatlone sme z dôvodu účasti na reprezentačných podujatiach nenastupovali v plnom zložení, ale aj napriek tomu získali majstrovské tituly L. Ottinger, M. Remeňová a E. Kapustová. V závere sezóny sme nezaostali ani v bežeckom lyžovaní. Junior L. Ottinger a juniorka M. Remeňová získali dva tituly vicemajstra SR v pretekoch s hromadným štartom voľnou technikou v hlavných kategóriách mužov a žien.

Momentálne je už v plnom prúde letná príprava, v rámci ktorej s rozšíreným pätnásťčlenným družstvom centra talentovanej mládeže absolvujeme až sedem sústredení a päť súťaží v letnom biatlone v disciplínach bežeckého krosu a na kolieskových lyžiach.