ŽP Cup spoznal víťazov

 

V sobotu, 21. augusta, sa uskutočnil finálový turnaj 15. ročníka ŽP Cup-u. Tento ročník sme rozbehli koncom júna predkvalifikáciou, o výsledkoch ktorej sme písali už v 12. čísle Podbrezovana (postúpilo jedno družstvo a šesť najlepších jednotlivcov).

V dňoch 3. až 18. augusta sa uskutočnila vlastná kvalifikácia. Zúčastnili sa jej hráči zo Slovenska, Čiech, Maďarska aj Poľska. Zo 130 štartujúcich postúpilo ďalej 18 najlepších a tak sa v sobotu na dráhy spolu so šiestimi voľnými kartami postavilo celkom 36 hráčov (z toho 12 z nášho oddielu).

Traja najlepší kolkári vo finále ŽP Cup-u. Zľava Erik Kuna, Michal Schulz a Jan BínaNajlepšie sa na podbrezovských dráhach darilo hráčovi Trstenej, Poliakovi Michalovi Schulzovi, s výkonom 671 bodov. Len o tri kolky za ním (668) zaostal vo skvelom výkone náš kolkár Erik Kuna a tretí skončil napriek zdravotným problémom ďalší náš hráč Jan Bína (648). Turnaj sa niesol v príjemnej atmosfére a nechýbalo ani zdravé napätie v závere. Blahoželáme finalistom a zvlášť medailistom.

Súčasťou dlhodobej kvalifikácie bolo aj vyhodnotenie kategórií dorastencov a žien.

Z 19 štartujúcich žien sa najlepšie darilo Nikole Tatouškovej z Rosíc (615 bodov). Na druhom mieste skončila naša kolkárka Michaela Ďuricová (577) a tretia bola Patrícia Bednárová z Trstenej (573).

Zaznamenali sme 26 dorasteneckých štartov. Víťazom kategórie do 18 rokov sa stal náš hráč Andrej Balco (570). Druhý bol Erik Kuráň z Trstenej (566) a tretí skončil opäť podbrezovský kolkár Matúš Bánik (560).

Ďakujeme všetkým hráčom a personálu za účasť na tomto ročníku ŽP Cup-u.