Získajte až 450 eur na laserovú operáciu očí od Všeobecnej zdravotnej poisťovne

 

Všeobecná zdravotná poisťovňa, ako jediná na Slovensku, prináša svojim poistencom benefit v podobe príspevku na laserovú operáciu očí. Benefit je možné využiť už od 1. januára 2022.

Medzi očnými lekármi sa začína skloňovať pojem epidémia krátkozrakosti. Za jej zvýšený výskyt môže najmä zmena životného štýlu u mladých ľudí, ktorí trávia väčšinu dňa v interiéri, kde sa celý náš „svet“ hýbe na vzdialenosť dvoch metrov. Naše oči sú tak nútené ustavične zaostrovať. Pokiaľ takto trávime podstatnú časť dňa, oči sa pomaly prestanú zameriavať na vzdialenejšie objekty a dochádza ku krátkozrakosti. Samozrejme, určitú úlohu v jej výskyte zohráva aj genetika.

Krátkozrakosť sa liečiť nedá. Dioptrickú chybu je potrebné korigovať nosením dioptrických okuliarov alebo šošoviek. Ak sa krátkozrakosti chcete zbaviť, riešením je laserová operácia očí, ktorá medzi ľuďmi, aj očnými lekármi, naberá na popularite.

 

Povedzte zbohom okuliarom

Podstatou excimer laserovej operácie je zmena zakrivenia rohovky ľudského oka. Laserová operácia sa využíva na korekciu krátkozrakosti, ďalekozrakosti a astigmatizmu. Existuje viacero typov laserových operácií, pričom celosvetovým trendom sú operácie femtosekundovým laserom, ktoré sú aj súčasťou benefitu Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Výhodou femtosekundového laseru je nebolestivý zákrok a hladký pooperačný priebeh. Kým pri starších typoch zákrokov bolo bežné, že pacienti štyri až päť dní po operácii pociťovali rezanie, slzenie, pálenie očí a svetloplachosť, pri femtosekundovom laseri sú pacienti schopní začleniť sa do bežného života už desať hodín po operácii.

O príspevok vo výške až do 450 eur môžu požiadať dospelí poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne od osemnásť rokov, s výškou dioptrie už od +1/-1, pričom benefit je súčasťou skupinového benefitného systému Peňaženka zdravia MAXI.

Ak chcete využiť príspevok na laserovú operáciu očí a nie ste poistencom VšZP, prepoistite sa ešte dnes na prihlaska.vszp.sk. Celý proces nezaberie viac ako dve minúty a vybavíte ho z pohodlia svojho domova.

 

Peňaženka zdravia MAXI pre celú rodinu

Peňaženka zdravia MAXI je skupinový benefitný systém  určený primárne rodinám a skupinám dobrých známych. Na využívanie benefitov je potrebné založiť skupinu aspoň štyroch členov, tiež poistencov VšZP. Každý člen získa vstupom do skupiny bonus až 100 eur na zdravie. Maximálny počet členov skupiny je osem.

Peňaženka zdravia MAXI funguje na princípe solidarity. Znamená to, že jednotlivec môže získať vyššiu sumu. Ak sa v skupine využije možnosť solidárneho čerpania, môže byť až polovica použitá v prospech iného člena skupiny. Jednou z výhod Peňaženky zdravia MAXI je, že čím viac členov sa v nej nachádza, tým vyššia suma môže byť použitá v prospech iného člena, ktorý to aktuálne viac potrebuje.

TIP: Suma 450 eur je maximálna výška, ktorú je možné získať na jedného člena v Peňaženke zdravia MAXI. Viete ho využiť vtedy, keď máte v Peňaženke zdravia MAXI plný počet členov, teda osem, ktorí sú poistencami VšZP. To znamená, že príspevok je možné čerpať vo výške od 100 až do 450 eur.

 

Ako požiadam o preplatenie benefitu?

Požiadanie o preplatenie benefitu je jednoduché a rýchle. Žiadosť môžete poslať online, prostredníctvom mobilnej aplikácie VšZP alebo ePobočky a na jej podanie máte vo VšZP až šesťdesiat dní. Nezabudnite si skontrolovať platnosť vašich preventívnych prehliadok, ktorých absolvovanie je podmienkou pre vyplatenie benefitu. Benefit Laserová operácia očí platí na operácie absolvované a uhradené od 1. januára 2022.

 

Nemáte ešte mobilnú aplikáciu?

Stiahnite si ju bezplatne na Google Play alebo Apple Store. Mobilná aplikácia vám okrem Peňaženky zdravia prináša prehľad o vašej zdravotnej starostlivosti, nech ste kdekoľvek. Jej súčasťou je digitálny preukaz poistenca, elektronická zdravotná karta s prehľadom všetkých návštev lekára či doplatkov za lieky vás a vašich detí.

Novinkou je Digitálny COVID preukaz EÚ, ktorý je potrebný pre cestovanie v rámci Európskej únie.

 

Najbližšie týždne nájdu zamestnanci ŽP a.s. každý utorok a štvrtok od 8.30 do 13.00 pracovníkov VšZP v priestoroch kantíny v starom aj v novom závode, ktorí im poskytnú odborné informácie. Foto: A. Nociarová
Najbližšie týždne nájdu zamestnanci ŽP a.s. každý utorok a štvrtok od 8.30 do 13.00 pracovníkov VšZP v priestoroch kantíny v starom aj v novom závode, ktorí im poskytnú odborné informácie. Foto: A. Nociarová

 

Neprehliadnite

Zamestnancov Železiarní Podbrezová čaká Deň zdravia

Zamestnanci Železiarni Podbrezová sa môžu tešiť na pripravovaný Deň zdravia so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, ktorý sa uskutoční 7. septembra, od 9. do 16. hod. v zasadačke ťahárne rúr v novom závode a 8. septembra, od 9.do 16. hod. v zasadačke  energetiky v starom závode. Čaká vás bohatý program, v rámci ktorého sa dozviete veľa informácii o svojom zdravotnom stave.

 

Poskytované služby v Deň zdravia:

 • komplexná analýza ľudského tela – meranie krvného tlaku, cholesterol, cukor s konzultáciou priamo na mieste,
 • meranie telesných hodnôt BMI – moderným prístrojom ibody a konzultácia výsledkov priamo na mieste,
 • kožné poradenstvo – kožná lekárka (dermatovenerologička) v rámci prevencie kože rakoviny poskytne odbornú lekársku prehliadku znamienok a stavu kože,
 • dentálne poradenstvo,
 • maketa hrubého čreva s odborným poradenstvom (iba v novom závode),
 • pracovníci klientskeho centra zabezpečia kvalitný klientsky servis na tému zdravotné poistenie.

Ako sa objednať: prostredníctvom Informačného systému LEKÁRSKE PREHLIADKY – objedná zamestnanec poverený objednávaním na lekárske prehliadky (majster, referent, sekretariát). Zamestnanci, ktorým z povahy pracovnej pozície nevyplýva potreba absolvovania periodických preventívnych prehliadok a ich nadriadení nemajú prístup k systému objednávania na lekárske prehliadky, sa objednajú na e-mail: islp1@zelpo.sk alebo na tel.: kl. 2805, 2810, 2812, 2817 a 2705.

 

Prečo sa poistiť vo VšZP?

 • bonus na zdravie ponúkame ročne, t. j. každý kalendárny rok, nie na obdobie trvania benefitu či poistenia,
 • sme najväčšia zdravotná poisťovňa na Slovensku a naše služby využíva takmer tri milióny spokojných klientov,
 • máme zazmluvnených najviac poskytovateľov zdravotnej starostlivosti na Slovensku,
 • žiadosť o preplatenie benefitu môžete podať až do 60 dní od uhradenia zdravotnej starostlivosti,
 • postaráme sa o vás v dobrom aj v zlom, dlhodobo vynakladáme najviac prostriedkov na jedného poistenca,
 • naše benefity komunikujeme transparentne, bez skrytých háčikov,
 • jedny podmienky používania pre celý benefitný systém Peňaženka zdravia a k tomu viac ako 2 500 výhod pre celú rodinu.

 

Navštívte novú pobočku Všeobecnej zdravotnej poisťovne v Brezne

Viac informácií o benefitoch všeobecnej zdravotnej poisťovne sa dozviete na www.vszp.sk/penazenkazdravia. Ak potrebujete poradiť, kontaktujte naše call centrum

na telefónnom čísle 0850 003 003 alebo nás navštívte v úplne novej pobočke VšZP v Brezne. Nájdete ju na adrese: VšZP, a.s., OC POINT, Ul. ČSA 19, Brezno.