„Prišiel som sem, aby som postúpil“

 

Železiari odštartovali zimnú prípravu na jarnú časť sezóny 2020/21 už pod vedením nového trénera. Stal sa ním 52-ročný Mikuláš Radványi. Vo svojej trénerskej kariére viedol doposiaľ mužstvá ako Dunajská Streda, Spartak Myjava, Frýdek-Místek či maďarský klub Mezökövesd. Naposledy viedol Mikuláš Radványi FK Pohronie, kde v 27 zápasoch zaznamenal bilanciu 7 víťazstiev, 8 remíz a 12 prehier. V sezóne 2012/13 doviedol DAC Dunajská Streda k postupu do najvyššej slovenskej súťaže a podobný úspech by chcel zopakovať aj s Podbrezovou.

 

Nový tréner Mikuláš Radványi má jasný cieľ – postup do Fortuna ligy

 

Pán tréner, vitajte v našom klube. Ako došlo k spolupráci medzi vami a FK Železiarne Podbrezová?

– Po poslednom jesennom kole mi zavolal generálny manažér Miroslav Poliaček. Dohodli sme si stretnutie, kde mi predstavil projekt Podbrezovej, čo sa tu robí a chystá urobiť. Mňa tento projekt zaujal, tak sme sa stretli ešte raz a dohodli sme sa na detailoch.

Aké dôvody vás presvedčili kývnúť na ponuku z Podbrezovej?

– Ako som už povedal. Páči sa mi tento projekt a zároveň aj zloženie kádra. Podbrezová má vyvážené mužstvo. Sú tú dobrí skúsení hráči a veľmi nádejní mladí hráči. Videl som pár zápasov, výkony hráčov a aj to zavážilo pri mojom rozhodnutí.

Vy prichádzate, môžeme povedať, v strede rozbehnutej sezóny. Aké búdu vaše prvé kroky, respektíve čo plánuje zaviesť v najbližších dňoch či týždňoch?

– Zimná príprava je veľmi krátka, keďže už 13. februára hráme ligové stretnutie proti Komárnu. Pri prvom stretnutí s chalanmi som im povedal, že pre mňa je najdôležitejšia disciplína v kabíne aj na ihrisku. Zároveň sa budem snažiť od začiatku, aby mužstvo hralo organizovaný, aktívny futbal s pokorou.

Naposledy ste boli trénerom fortunaligového Pohronia a od vášho konca v tomto klube ubehlo niečo viac ako dva mesiace. Keď už ste vedeli, že sa stanete novým trénerom Podbrezovej, snažili ste sa počas tohto obdobia získať nejaký prehľad o samotnom kádri, jednotlivých hráčoch či klube, pozreli ste si možno zápasy mužstva z jesennej časti? Alebo vás to čaká v najbližších dňoch zimnej prípravy?

– Áno, počas tej prestávky som videl tri-štyri zápasy Podbrezovej. Videl som hráčov v akcii, spravil som si o nich prehľad. Vedel som, že Podbrezová je stabilizovaný klub, takže určite som nešiel do neznáma.

Odštartovala zimná príprava. Môžete nám už teraz povedať, ako bude prebiehať a možno aj priblížiť niečo viac o tom, načo budete klásť dôraz počas prípravy a čo plánujete vštepiť mužstvu?

– Ja som zástancom toho, aby moji hráči a mužstvo boli výborne fyzicky pripravení. Budeme robiť všetko preto, aby v tomto smere boli chalani pripravení na sto percent. Zároveň budeme pracovať na taktickej stránke. Vyskúšame si viaceré herné systémy a štýly a budeme pracovať aj na štandardných situáciách. Určite je na čom pracovať.

Máte už nejakú predstavu o samotnom kádri, možných posilách či odchodoch?

– Hovorili sme o možných pohyboch v kádri, no počkáme si na úvodné zápasy prípravy a po nich sa rozhodneme. Určite však netreba čakať nejaké výrazné pohyby v kádri.

Čo môžu fanúšikovia Podbrezovej čakať od mužstva pod vaším vedením a na aký futbal sa môžeme tešiť?

– Všade kde som pôsobil, tak moje mužstvo hralo poctivý futbal s pokorou. Určite sa budeme snažiť hrať aktívny futbal s pressingom a snahou získať loptu čo najbližšie k súperovej bráne. Budeme sa snažiť o častú streľbu a verím, že budeme strieľať aj veľa gólov.

Dávate si vy sám nejaké osobné trénerské ciele, ktoré by ste rád v našom klube dosiahli?

– Poviem to tak. Prišiel som sem, aby som s Podbrezovou postúpil do Fortuna ligy.