Podbrezová bude hrať o Európu

 

Logo Futbalový oddiel ŽP Šport PODBREZOVÁ 

 Po vyše dvoch mesiacoch zimnej prestávky sa 18. februára začala jarná časť najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku. Futbalový oddiel ŽP Šport Podbrezová do nej vstúpil z pozície vicemajstra, a tak sa aj ciele vedenia klubu osmelili a fanúšikom v Podbrezovej by radi na konci jarnej časti, na vlastné oči, ukázali mužstvo európskeho mena. Na to však musia futbalisti uhájiť minimálne tretiu priečku, ktorá im umožní zapojiť sa do 1. predkola Európskej ligy UEFA. Za nami je prvý zápas a strata bodov, za bezgólovú remízu s Dunajskou Stredou dala možnosť Slovanu Bratislava dotiahnuť sa na druhú priečku, čo „Belasí“ aj využili a zásluhou lepšieho skóre nás priebežne odsunuli na tretiu pozíciu. Najbližšie naši vycestujú do Ružomberka, potom ich preverí séria zápasov – Žilina, Trnava, Slovan a Trenčín. Verme, že sa zdravotne doliečia kľúčoví hráči a dokážeme tak svoju silu v náročných zápasoch jarnej časti futbalového ročníka 2016/2017. 

Tlačová konferencia

Ešte pred samotným začiatkom prvého zápasu jarnej časti sa v sociálnych priestoroch Zelpo arény uskutočnila tlačová konferencia, na ktorej sa zúčastnili: prezident FO ŽP Šport Ing. Július Kriváň, hlavný tréner FO ŽP Šport Marek Fabuľa a kapitán mužstva Jaroslav Kostelný.

V úvodnom príhovore zhodnotil prezident klubu zimnú prípravu a vytýčil aj hlavné ciele do odvetnej časti prebiehajúceho ročníka, v ktorých potvrdil záujem vedenia klubu o priečky zaručujúce postup do pohárovej Európy. Samozrejmosťou takéhoto kroku je aj adekvátne posilnenie kádra a tak sa, okrem už spomínaných mien (do útoku Matúš Mikuš, či mládežnícki reprezentanti Samuel Vavrúš, Jakub Sedláček, Viktor Jedinák), podarilo na hosťovanie vybaviť aj Roberta Polievku z DAC, ktorý s tímom strávil zimnú prípravu. Na poslednú chvíľu náš tím posilnil aj 26-ročný rumunský ofenzívny futbalista Marius Alexe, ktorý doteraz pôsobil v tureckom Kardemire Karabükspor. Ako ďalej prezradil Július Kriváň „… s týmto tureckým klubom podpíšeme v najbližších dňoch memorandum o vzájomnej spolupráci. Plánujeme si vymieňať hráčov a ak všetko dobre dopadne, mohli by sme následne zvýšiť aj náš rozpočet. Ten sa pohybuje na kalendárny rok na úrovni 900 tisíc eur.“ Samozrejme, spolupráca s tureckým klubom, ktorý v lige nedávno porazil aj Besiktas Istanbul, si vyžaduje množstvo administratívnych úkonov, no verme, že príchod útočníka Alexeho bola len prvá lastovička a do budúcnosti sa spolupráca dotiahne k obojstrannej spokojnosti.

Spokojnosť so zimnou prípravou, na tlačovej konferencii, potvrdil aj tréner Marek Fabuľa. Vrásky na čele mu však spôsobovali najmä zranenia, ktorých počas zimy nebolo málo.  „Mali sme veľmi dobré podmienky na prípravu. Odohrali sme zápasy s kvalitnými mužstvami. Veľmi si pochvaľujem najmä sústredenie v Turecku. Prípravné stretnutia nám odkryli nedostatky. Urobili sme však maximum, aby sme sa dobre pripravili na jar, ktorá bude náročná. Trošku nás trápili zdravotné problémy počas zimnej prípravy. Viacero hráčov bolo vyradených na viac dní. Veľmi nás poznačilo hlavne zranenie Michala Breznaníka. V súčasnosti má natiahnuté bočné väzy a predný krížny väz a podstúpil konzervatívnu liečbu, ktorá potrvá minimálne dva týždne,“ ozrejmil situáciu Marek Fabuľa. Dnes už vieme, že sa počas rozcvičky pred zápasom s DAC zranil Jaroslav Kostelný a pre zranenia absentujú aj  Andrej Rendla, Miroslav Viazanko, či Dejan Peševski.