Prevenciou chránime a upevňujeme svoje zdravie

Od júna rehabilitácia aj v stredu popoludní

 

Prvoradým poslaním dcérskej spoločnosti ŽP Rehabilitácia s.r.o. je poskytovanie kvalitných rehabilitačných služieb zamestnancom Železiarní Podbrezová a jej dcérskych spoločností. Mnohí vyhľadávajú rehabilitačné služby žiaľ len vtedy, keď ich už trápia bolesti a akonáhle tie pominú, nepovažujú za potrebné ďalej sa venovať svojmu zdraviu. Neuvedomujú si však, že je nesmierne dôležité nevrátiť sa po odznení bolestí do pôvodného stereotypu, ale venovať sa prevencii. A to platí v každej oblasti, ako v práci pri predchádzaní úrazom i v prípade starostlivosti o vlastné telo. Treba vedieť vypnúť a oddychovať. V ŽP Rehabilitácia sú v ponuke rôzne relaxačné procedúry, ktoré nesporne prispejú k utuženiu vášho zdravia a poskytnú vám možnosť relaxácie a oddychu. V snahe vyjsť v ústrety všetkým zamestnancom, od 1. júna 2021 využívajú záujemcovia rehabilitačno-relaxačné služby v stredu popoludní, od 13. do 17. hodiny. V prípade záujmu, budú k dispozícii aj dva dni v týždni v popoludňajších hodinách, so zámerom vyjsť v ústrety aj zamestnancom, ktorí by chceli navštíviť rehabilitáciu po pracovnom čase. V tomto čísle predstavujeme poslednú z ponúkaných rehabilitačno-relaxačných procedúr. Veríme, že vás niektorá ponuka oslovila a ak ste si ju ešte neboli vyskúšať, určite tak čoskoro urobíte. Pripomíname, že ide o služby, ktoré si nevyžadujú odporúčanie lekára a preto ich môže absolvovať každý záujemca, ktorý dodrží bežne zaužívané postupy. Nahlásiť sa môžete na telefónnom čísle 2954, prípadne 1512 a preukážete sa identifikačnou kartou zamestnanca.

Zo širokého spektra vám v tomto čísle predstavujeme:

 

BIOPTRONOVÁ LAMPA

Zdravie, krása, zdravý životný štýl, „večná“ mladosť…, trendy modernej spoločnosti. V súčasnej dobe záujem ľudí o zdravie tela a ducha narastá a novodobá technológia a vedecké poznatky nám dovoľujú zájsť v starostlivosti omnoho ďalej, ako tomu bolo niekedy. Nehovoriac o širokej dostupnosti technologických výdobytkov a kozmetických prípravkov.

Bioptronová lampa, biolampa, patrí práve medzi technológie súčasnej doby, ktoré nás dokážu liečiť a rozmaznávať zároveň. Terapia svetlom sa stala veľmi vyhľadávaným alternatívnym spôsobom liečby a získala si množstvo priaznivcov. To preto, že biolampy im skutočne pomohli a naďalej pomáhajú.

Biolampa je zariadenie, ktoré sa používa pri liečbe svetlom – fototerapii. Vydáva pulzné svetlo a pri jeho pôsobení na ľudský organizmus sa mení na elektromagnetickú energiu. Bežné svetlo kmitá vo všetkých smeroch, ale biolampa dokáže koncentrovať viditeľnú (ultrafialovú) aj neviditeľnú (infračervenú) časť svetla tak, že všetky svetelné lúče smerujú jedným smerom. V bunke sa týmto pôsobením aktivujú vhodné biochemické procesy pre liečbu a regeneráciu organizmu a posilňuje sa imunita – má biostimulačný efekt na bunky a ich aktivitu. Biolampa je vynikajúci prostriedok na prevenciu proti ochoreniam, ale aj prostriedok na rýchlejšie uzdravenie a tíšenie bolesti. Pôsobí tiež protizápalovo. Podporuje a urýchľuje obnovu a regeneráciu buniek i tkanív. Pri styku so živým tkanivom tak pôsobí na zdravý vývoj bunkových štruktúr, teda vytvára biostimuláciu.

 

Účinky svetelnej terapie na organizmus:

Biostimulačný účinok – pri styku so živým tkanivom pôsobí na zdravý vývoj bunkových štruktúr, podporuje a urýchľuje obnovu a regeneráciu poškodených buniek či tkanív. Cestou regenerácie buniek sa posilňuje imunitný systém.

Protizápalový účinok – posilnením reakcie vlastného imunitného systému sa zvyšuje delenie buniek, dochádza k urýchleniu látkovej výmeny a tým pôsobí protizápalovo.

Analgetický účinok – vynikajúci prostriedok na tíšenie bolesti.

Biolampou je možné liečiť široké spektrum ochorení a zdravotných ťažkostí, ako sú napríklad:

Kožné – dermatologické ochorenia, ako sú napríklad: akné, ekzémy, svrbenie, jazvy, bradavice, Bercove vredy, bolestivé rany, popáleniny, spáleniny od slnka, celulitída, hematómy, preležaniny.

Postihnutie pohybového aparátu a bolestivé stavy, napríklad: artróza, reuma, bolesti a únava nôh, bolesti bedrového kĺbu, čeľustného kĺbu, ramenného kĺby, hlavy a chrbtice, migréna, opuchy dolných končatín, svalové spazmy a mechanické poškodenia svalov, zápaly šliach, svalov a kĺbov.

Stomatologické problémy, postihnutie sliznice ústnej a nosnej dutiny: afty, bolesti trojklanného nervu, bolesti v hrdle a zápal mandlí, bolesti zubov a uší, zápal čelných dutín, zápaly ďasien, rany po vytrhnutí zubov.