Marek Hamšík opäť trénuje v Podbrezovej

 

Marek Hamšík, hráč čínskeho klubu Dalian Pro, je momentálne doma na Slovensku, kde sa pripravuje v kombinácii individuálneho a skupinového tréningu s mužstvom FK Železiarne Podbrezová. Kvôli prísnym pandemickým opatreniam sa do Číny vráti pravdepodobne až po úvodných kvalifikačných zápasoch slovenskej futbalovej reprezentácie v bojoch o majstrovstvá sveta.

 

Kapitán futbalovej reprezentácie Slovenska počas tréningu s mužstvom FK Železiarne Podbrezová. Foto: J. Straka

 

Slovensko sa nachádza v skupine H, kde je okrem našej reprezentácie ešte Rusko, Chorvátsko, Slovinsko, Malta a Cyprus. Slovákov čakajú v závere marca, v rámci kvalifikácie na majstrovstvá sveta, tri zápasy. Najskôr sa naši futbalisti predstavia na Cypre, potom budeme hrať dva domáce zápasy s Maltou a Ruskom. Majstrovstvá sveta vo futbale budú v roku 2022 v Katare. Prvýkrát v histórii tak bude usporiadateľom arabská krajina.

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík sa pripravoval v Podbrezovej aj v marci 2019, vtedy na prvé kvalifikačné zápasy v boji o EURO 2020, kde nakoniec naši reprezentanti aj postúpili. Majstrovstvá Európy vo futbale sa kvôli pandémii koronavírusu presunuli na rok 2021. Súpermi našej reprezentácie budú Poľsko, Švédsko a Španielsko. Európsky šampionát začína v júni.