„Chcel som sa hlavne naučiť niečo nové, o tento odbor som mal záujem už dlhšie“

 

Prvákov sme sa pýtali, čo ich viedlo k tomu, aby prišli študovať na našu školu a prečo si vybrali svoj odbor, respektíve profiláciu.

Marián HAZÁK, odbor mechanik mechatronik
– Chcel som sa hlavne naučiť niečo nové, o tento odbor som mal záujem už dlhšie. Zaujímalo ma predovšetkým programovať stroje a tu sa to robí, tak som sa rozhodol, že pôjdem sem, na odbor mechanik mechatronik. Bol som aj na Dni otvorených dverí, čo tiež dosť zavážilo v mojom rozhodnutí prísť sem študovať. Páči sa mi aj vreckové, ktoré môžeme dostať, ak sa budeme snažiť. Je to určite motivácia, aby som sa učil a mal dobré známky. Na vysokú školu zatiaľ neplánujem ísť, skôr by som sa chcel po skončení štúdia zamestnať v materskej spoločnosti.

Jakub MÁDEL, odbor mechanik mechatronik
– Šiel som sem hlavne kvôli tomu, že škola ponúka žiakom štipendium za prospech, ale aj kvôli tomu, že sa tu niečo nové naučím a že odbor, ktorý som si vybral, má nejakú budúcnosť. Plánujem sa tomu, čo vyštudujem, venovať aj v budúcnosti. Uvidím, ako to bude neskôr, možno plánujem aj vysokú školu. Lákali by ma oblasti ako geológia alebo vesmír.

Lucas CHLÁDEK, odbor hutník
– Bolo pre mňa zaujímavé a lákavé najmä to, že počas štúdia môžeme získať štipendium. To bol aj hlavný dôvod, prečo som sem prišiel študovať. Venujem sa aj rapu a mojím snom je, že po skončení školy začnem rapovať a budem sa tým živiť. Samozrejme, vždy je dobré mať aj nejakú školu.

Dominik CAPKO, odbor hutník
– Na túto školu a na tento odbor som chcel ísť už od ôsmej triedy v základnej škole a som rád, že sa mi to aj podarilo. Zatiaľ sa mi tu páči a dúfam, že to tak bude aj počas štúdia a praxe. Chcem pokračovať vo svojom odbore aj po skončení školy, prioritou je zamestnať sa v Železiarňach Podbrezová.

Ema VIGLASKÁ, profilácia informatika
– Dôvodov, prečo som prišla študovať na túto školu, je viacero. Mám to blízko domu, poznám tu dosť ľudí a mám tu kamarátov. Nemusím sa nikam ráno naháňať, keďže som z Podbrezovej a to považujem za veľkú výhodu. Chcela by som ísť potom aj na vysokú školu, ale ešte neviem, či budem pokračovať v odbore, ktorý som si vybrala. Chcela by som ísť skôr na výtvarnú vysokú školu, láka ma predovšetkým dizajn.

Anežka MAJERNÍKOVÁ, profilácia STEAM
– Som z Brezna, takže som si vybrala školu, ktorá nie je veľmi ďaleko. Navyše sa mi to zdalo ako veľmi dobrá voľba. Dúfam, že sa mi to potvrdí počas štúdia. Vybrala som si odbor, ktorý ma zaujíma a na ktorý by som mohla neskôr nadviazať aj na vysokej škole. Bavia ma predmety ako fyzika, biológia či matematika a práve tieto predmety sú kľúčové v mojom odbore. Zatiaľ je tu dobre a som rada, že som si vybrala práve túto školu.