Mohutný finiš nestačil. Zo Žitného ostrova sme odišli bez bodov

Futbalová Niké liga mala na programe zápas desiateho kola. Podbrezovskí futbalisti cestovali na horúcu pôdu do Dunajskej Stredy. Povzbudení sériou úspešných výsledkov túžili obrať o body aj vlaňajšieho vicemajstra. Obe mužstvá si uvedomovali dôležitosť duelu, preto sa naň poctivo pripravovali.

Súboj sa začal svižne. Neubehlo ani päť minút a prvým zákrokom sa prezentoval Ludha. O niekoľko sekúnd spálil tutovku Oravec, následne aj Assinor. Po polhodine mohli udrieť domáci, ale skóre sa nemenilo. V závere prvého polčasu sa domáci predsa len dočkali. Najskôr nás ešte zachránil Ludha a vzápätí i konštrukcia brány, akcia však pokračovala a Gavrič predsa len dostal loptu do siete – 1:0.

Nevzdali sa

Ako sme prvý polčas skončili, tak sme odštartovali druhý. V 51. minúte zahrávala Dunajská Streda roh, na konci hlavičkového biliardu bola chyba Paraja a Trusa pridal ďalší presný zásah. Vrátiť náš tím do hry sa pokúsil Špyrka, jeho ďalekonosný pokus brankár vytlačil.

DAC sa upokojil a držal si náskok. V 75. minúte prišlo ďalšie zaváhanie našej defenzívy. Hráčom Podbrezovej sa nepodarilo loptu odkopnúť z veľkého vápna a Gruszkowski pridal tretí gól.

Železiari sa však nevzdávali. Bojové zástavy najskôr dvihol utešenou strelou Sanusi – 3:1. O niekoľko minút na to odpískal hlavný rozhodca pokutový kop za ruku vo veľkom vápne a penaltu nekompromisne premenil Galčík. Boli sme k súperovi na dostrel, ale veľa času už nezostávalo.

Hoci sme duel zdramatizovali, domáci si víťazstvo nenechali ujsť a v závere si ho umne postrážili.

Výsledok ho zabolel

Tréner nášho tímu po zápase pripomenul, že išlo o dôležité stretnutie pre oba celky. Priznal, že súboj sa lámal už v úvode, keď naše mužstvo prevzalo opraty duelu do vlastných rúk. „Mali sme tri tisícpercentné šance, bohužiaľ, nepremenili sme ich. Všetky góly sme inkasovali, keď sme mali loptu vo svojej moci, čo si neviem vysvetliť. Do trojgólového manka sme sa dostali nesebavedomou defenzívou a hoci sme v závere stretnutie zdramatizovali, súper si ho skúsene postrážil. Dnešný zápas ma bolí ako už dávno žiaden, pretože sme mali na to, aby sme získali body,“ povedal sklamane Roman Skuhravý.

Český odborník opäť pripomenul rešpekt a pokoru. „Sme malý klub s neporovnateľným rozpočtom ako väčšie tímy v súťaži. A aby sme dosiahli stanovené ciele, musíme veriť vo vlastné sily. V podobných zápasoch, ako bolo stretnutie proti Dunajskej Strede, ešte z chlapcov cítim, že majú rešpekt, ktorého sa potrebujeme zbaviť,“ dodal.

Pochvalu si zaslúži aj niekoľko fanúšikov z Podbrezovej. Tí merali dlhú cestu až na Žitný ostrov a počas celého stretnutia mohutne hnali hráčov dopredu. Odčiniť prehru sa pokúsia naši chlapci v dvoch domácich dueloch. Najskôr privítajú Ružomberok a následne v derby Banskú Bystricu. Medzi nimi odohrajú aj stretnutie štvrtého kola Slovnaft cupu na pôde Trebišova.