Zo sveta kulturistiky & fitness

 

V jesennej časti kolotoča majstrovských súťaží dosiahli členovia oddielu Fitšport Železiarne Podbrezová, registrovaného v najprestížnejšej federácii na Slovensku SAFKST – IFBB, významné úspechy.

Bianka VaníkováUž na prvej minuloročnej súťaži AMIX Patriot Cup, ktorá sa konala 19. – 20. októbra 2019 vo Vranove nad Topľou a ktorá je kategorizovaná ako Slovenský pohár si na svojej prvej súťaži v kategórií bikinifitness dorasteniek vybojovala zlato iba 17-ročná Bianka Vaníková z Lopeja.

Simona BabicováNa tej istej súťaži pretekala aj skúsená Simona Babicová, ktorá získala bronz v kategórii bikinifitness žien nad 166 cm. Simona sa tiež pokúsila nominovať na Majstrovstvá sveta žien v Bratislave, avšak 6. miesto na nominačnej súťaži Grand Prix Piešťany 16. novembra 2019 k tomu nestačilo.

Ak však zosumarizujeme celý rok 2019, s uspokojením môžeme konštatovať, že šesť členov oddielu Fitšport Železiarne Podbrezová získalo spolu jedenásť medailových umiestnení v rámci súťaží na Slovensku.

Do nového roku 2020 prajeme našim športovcom najmä dobré zdravie a mnoho odhodlania a pevnej vôle pri náročných prípravách na majstrovské súťaže.