Z kolkárskych dráh

 

Dňa 14. decembra odohrali naši kolkári medzinárodný turnaj A-kategórie, ktorý sa počíta do rebríčka WNBA-NBC. V macedónskom hlavnom meste Skopje sa zúčastnili 25. ročníka Memoriálu Gavrila Gavrilského.

Kolkári ŠK Železiarne Podbrezová v športovej hale Borisa Trajkovského obsadili konečné druhé miesto v družstvách po napínavom priebehu, keď posledným hodom nás o päť kolkov preskočil výber pomiešaný z družstva Borac Banja Luka a srbských legionárov.

Za naším tímom tretí skončili domáci – Makpetrol Skopje, takisto posilnení dvomi Srbmi. Posledná bola Červená hviezda Belehrad. V jednotlivcoch bol Daniel Tepša druhý a Marek Štefančík tretí, keď zvalili 609, respektíve 607 kolkov.

Dva dni predtým sme absolvovali aj turnaj Pak Promet v Kragujevci, kde sme v turnaji družstiev skončili druhí za výberom Šumadije o 8 kolkov. V jednotlivcoch bol Tomáš Pašiak druhý a Erik Kuna tretí.

Nezaostávali ani naši mladí kolkári. Aj na druhom turnaji mládeže 21. decembra potvrdila podbrezovská omladina svoju dominantnú pozíciu v mládežníckych kategóriách.

Kategóriu U14 ovládla Daniela Mócová, keď vyhrala kvalifikáciu na 80 Hz s výborným výkonom 395 zvalených kolov a následne zvíťazila i vo vyraďovacích bojoch.
V rovnakej kategórii jej úspešne sekundovala tímová spoluhráčka Lucia Oszagyanová, ktorá obsadila celkové tretie miesto. V poradí druhé miesto obsadil Róbert Kľuka z Fiľakova.

V kategórii U12 obhajovala prvenstvo z prvého turnaja v Bratislave naša hráčka Šarlota Sabová. Napriek veľkej snahe to tentoraz našej hráčke na prvé miesto nestačilo a skončila druhá, keď ju zdolala len Zuzana Mrázová z Rakovíc. Naši reprezentanti si tak pripísali kompletný medailový zisk.